Dwa gole Arturo Vidala dla reprezentacji Chile w meczu z Hondurasem [WIDEO]

21 listopada 2018, 13:05

FCBarcelona.com

17 komentarzy

Reprezentacja Chile pokonała w meczu towarzyskim w Temuco Honduras 4:1. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Arturo Vidal. Z kolei Argentyna wygrała z Meksykiem 2:0.

Pomocnik FC Barcelony strzelił dwie pierwsze bramki dla swojej reprezentacji. W 8. minucie Alexis Sánchez oddał strzał głową z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, bramkarz reprezentacji Hondurasu nie najlepiej odbił piłkę, po czym Arturo Vidal wpakował ją do siatki. Następnie w 35. minucie gracz Blaugrany wykorzystał pierwszy z trzech rzutów karnych, jakie otrzymało w tym spotkaniu Chile (dwa z nich były dość wątpliwe). Kolejne jedenastki na gole zamienili w drugiej połowie Alexis Sánchez (61. minuta, po dobitce) i Castillo (84. minuta). Jedyną bramkę Honduras zdobył w 40. minucie. Autorem tego trafienia był Alexander López.

Po meczu Arturo Vidal zamieścił specjalny wpis na swoim koncie na Twitterze. "Wielkie dzięki TEMUCO. Za miłość, szacunek i wsparcie przez te trzy dni. Odjeżdżamy sczęśliwi i bardzo pewni siebie przed tym, co nas czeka".

W innym meczu towarzyskim Argentyna pokonała w Mendozie Meksyk 2:0. Gole dla Albicelestes zdobywali Mauro Icardi (2. minuta) i Paulo Dybala (87. minuta), wprowadzony kilka minut wcześniej za Icardiego.

Po zakończeniu spotkania napastnik Interu Mediolan powiedział, że wcześniej nie widział takiego koleżeństwa i takiej przyjaźni w reprezentacji, co w Argentynie odebrano jak zarzut wobec kluczowych piłkarzy kadry z ostatnich lat, z Leo Messim na czele.

Mam nadzieję że odejdzie do klubu gdzie bedzie regularnie gral. Widzialbym go w lidze angielskiej. My mamy Rakiticia który jak wiadomo musi zawsze grać.

Sędzia nie dość że podyktował 2 karne widmo, to jeszcze nie wyrzucił gracza Chile w 11 minucie meczu za bandycki faul. Wynik wypaczony że dawno czegoś takiego nie widziałem :)

Tak na pierwszy rzut oka wygląda jakby Vidal grał dla Wisły Kraków.