Po przerwach reprezentacyjnych Ernesto Valverde niemal zawsze stawia na Nélsona Semedo

Julia Cicha

21 listopada 2018, 16:15

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Kończy się kolejna przerwa reprezentacyjna, a przed Barceloną bardzo ciekawe spotkanie z Atlético. Jednym z największych znaków zapytania w składzie, na który postawi Ernesto Valverde, jest obsada prawej obrony.

Jeśli przyjrzymy się poprzednim meczom rozgrywanym bezpośrednio po przerwach reprezentacyjnych, zobaczymy, że w pięciu na sześć takich spotkań miejsce w pierwszym składzie otrzymał Nélson Semedo. Portugalczyk zagrał m.in. w tym sezonie z Sevillą na Camp Nou oraz z Realem Sociedad na Anoeta. W minionej kampanii jedynie w starciu z Sevillą obrońca nie wyszedł na boisko w pierwszej jedenastce. Ernesto Valverde postawił jednak na niego w spotkaniach z Leganés, Atlético i Espanyolem.

W sobotę okaże się, czy trener będzie kontynuował dotychczasowy zwyczaj, czy też może da szansę Sergiemu Roberto. Nie można wykluczyć, że obaj zawodnicy znajdą się w pierwszym składzie, co miało już miejsce w kilku meczach. Jest to szczególnie prawdopodobne z powodu absencji Ivana Rakiticia, którego w linii pomocy może zastąpić właśnie Roberto, co otworzyłoby miejsce na prawej obronie dla Nélsona Semedo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Semedo na PO, a za Rakiticia Vidal. Roberto może sobie na ławce trochę posiedzieć.

@VenoM: Roberto pójdzie wyzej, a z przodu zagra Messi z Suarezem
« Powrót do wszystkich komentarzy