Die Welt: Sprzedaż Dembélé może być zupełnie nieopłacalna dla Barcelony

Łukasz Lewtak

21 listopada 2018, 09:41

Die Welt

47 komentarzy

Jak informuje Die Welt, FC Barcelona będzie musiała zapłacić Borussii Dortmund całe 40 mln zmiennych zawartych w umowie transferu Ousmane'a Dembélé w 2017 roku, jeśli sprzeda Francuza, niezależnie od tego, czy stanie się to w zimowym, czy letnim okienku transferowym.

Według doniesień medialnych Francuzem zainteresowane są Liverpool i Arsenal, które chcą wykorzystać nie najlepszą sytuację Dembélé w Barcelonie i sprowadzić młodego skrzydłowego do siebie. Jak się okazuje, katalońskiemu klubowi taka operacja może się zupełnie nie opłacać.

Die Welt informuje, że w przypadku sprzedaży Dembélé Barcelona będzie musiała od razu zapłacić Borussii wszystkie zmienne, jakie zostały zawarte w umowie transferu piłkarza z Dortmundu do stolicy Katalonii w lecie 2017 roku. Łącznie jest to 40 milionów euro.

Przypomnijmy, że kwota stała transferu Ousmane'a Dembélé z Borussii Dortmund do Barcelony wynosiła 105 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najgorsze jest to, że wzięliśmy gracza, który zachowywał się bardzo źle względem ostatniego klubu. Wierzyliśmy, że u nas zmieni się w mega profesjonalistę co przełoży się na jego rozwój i wysoką formę. Wg mnie z ewentualną sprzedażą należy poczekać oraz pomóc Dembele zrozumieć wartości klubu. Jak na razie największym wygranym jest właśnie Dortmund.

@kamzar: Ronaldinho też postawił się PSG, odmówił treningów itp. Najważniejsze, żeby broniła go postawa na boisku, jak będzie dobrze grał, reszta będzie nieważna.

@Boberson: Nooo Ronaldinho to cale 2 lata wytrzymal a pozniej wiecej imprezowal niz trenowal.
« Powrót do wszystkich komentarzy