Nieudany rewanż Urugwajczyków na Francuzach za ostatni mundial; bezbarwny Luis Suárez [WIDEO]

20 listopada 2018, 22:58

8 komentarzy

Francja wygrała z Urugwajem 1:0 w meczu towarzyskim rozgrywanym na Stade de France. W podstawowym składzie Celestes wystąpił Luis Suárez.

W pierwszej połowie dwie dobre okazje do zdobycia gola miał Kylian Mbappe, ale francuski napastnik nie wykorzystał swoich szans. Co więcej przy drugiej z tych akcji nabawił się kontuzji. W jego miejsce Didier Deschamps nie zdecydował się jednak postawić na Ousmane’a Dembélé, tylko posłał do gry Floriana Thauvina.

W 51. minucie podczas zamieszania w polu karnym strzał Antoine’a Griezmanna został zablokowany ręką przez Martína Caceresa i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił z dużym spokojem Giroud. Po tym golu Francuzi w swoim stylu się cofnęli, a Urugwajczycy mieli wielkie problemy z przełamaniem defensywy Les Bleus. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak z dość przypadkowym strzałem Thauvina poradził sobie bramkarz Celestes Martín Campana. W 83. minucie Urugwaj miał najlepszą okazję w tym meczu na zdobycie gola po doskonałym zagraniu Edinsona Cavaniego, ale Jonathan Rodríguez nie zdołał czysto trafić w piłkę.

Luisowi Suárezowi i Cavaniemu brakowało w tym meczu wsparcia z drugiej linii i w efekcie podopiecznym Oscara Tabareza nie udało się zrewanżować Francuzom za porażkę w ćwierćfinale ostatnich mistrzostw świata. Les Bleus mimo wygranej też nie mogą być z siebie w pełni zadowoleni, ponieważ rozegrali bardzo przeciętne spotkanie i nie poprawili znacząco poziomu swojej gry po porażce z Holandią. Ousmane Dembélé cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Francja - Urugwaj 1:0
1:0 O. Giroud 52' (k.)

E tam co to za zemsta gdzie mecz towarzyski do ćwierćfinału mundialu:)

W repce Dembouz nie jest 12,13,czy14-stym piłkarzem a u nas ma grać pierwsze skrzypce? Zastanawiające.