Sport: Ivan Rakitić zawarł w lecie sekretne porozumienie z Ernesto Valverde

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2018, 09:45

Sport

36 komentarzy

Jak donosi dziennik Sport, Ivan Rakitić zawarł porozumienie z Ernesto Valverde, które miało zabezpieczyć Barcelonę przed odejściem Chorwata do PSG i jednocześnie zapewniło pomocnikowi stałe miejsce w podstawowym składzie Blaugrany.

Rakitić od samego początku jest kluczowym piłkarzem dla Ernesto Valverde. Chorwat rzadko ma okazję do odpoczynku, a trener stale wystawia go w podstawowym składzie. Znamienne jest to, że od przybycia Valverde pomocnik nie zagrał tylko w trzech meczach w wyniku decyzji szkoleniowca, z czego dwa z nich odbyły się we wstępnych rundach Pucharu Króla. Jak donosi Sport, trener był więc zaniepokojony, gdy nadeszła oferta z PSG za 30-latka w wysokości około 90 milionów euro.

W klubie dyskutowano na temat odejścia Rakiticia, a sam zawodnik zastanawiał się nad intratną propozycją kontraktu, którą mu oferowano. Valverde zdecydował się podjąć działania w tej sprawie, aby powstrzymać odejście pomocnika. Zdecydowano się na zawarcie porozumienia, określanego w katalońskim klubie jako „pakt PSG”.

Według tych informacji Valverde obiecał, że rola Rakiticia w zespole nie zmniejszy się i 30-latek będzie grał regularnie. W zamian Chorwat miał odrzucić ofertę odejścia do PSG. Ostatecznie piłkarz pozostał w klubie i może liczyć na stałe miejsce na boisku, nawet gdy okoliczności usprawiedliwiałyby jego odpoczynek lub danie szansy komuś innemu. Eksploatacja Rakiticia związana z tym porozumieniem zapewne wpłynęła ostatnio na odniesienie przez niego kontuzji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No dobra ale w lecie to go trzeba sprzedac i kupic moim zdaniem w priorytetowo de Jonga.wiadomo,ze trzeba nam i stopera,ale moim zdaniem srodek pola musimy juz wzmacniac bo to on daje nam zazwyczaj przewage.Najlepiej to kupi i de Ligta oi de Jonga,ale czy bedzie kasa to nie wiadomo.

Nie ważne co ustalili, jest dobry to gra i niech będzie w Barcy tak długo jak trzeba. Kogo kupicie za te 100 baniek? Pogbe...???

Klub nie umie wykorzystać takiej szansy, czyli wielkiej kasy za transfer takiego Rakiticia, który się kończy, tylko trzyma go na siłę aż w końcu w przyszłym sezonie odejdzie totalnie bez formy za 24 bańki do Borussi Dortmund. I znowu okazemy się transerowymi frajerami. A tak to byłoby około 100 baniek na jakąś młodą gwiazdę na lata. To wszystko nie zmienia faktu że pozaboiskowo Ivan jest jednym z tych piłkrzy Barcy, których cenie najbardziej w ostatnich latach. Nigdy nie można było mu zarzucić braku zaangażowania na boisku.
konto usunięte

Już wiadomo, czemu jeszcze w ogóle jest w tym klubie.

No a wy i tak sie valdka czepiacie

Odrzucili 90 mln za 30letniego Rakitica? Serio? :D Jak za Suareza wpłynie w lecie oferta za 150 mln to też odrzucą?

Co to za bzdury?! W tamtym sezonie niby też grał tyle, bo P$G go chciało? Jest po prostu jednym z kluczowych zawodników układanki Valverde i tyle.

Ależ to tajemniczy spiskowiec z tego Ivana ;) ...

Oni maja te sekrety w Kataloni .......

może Valverde tak zajeżdża Rakiticia aby ten nie miał siły do tego PSG pojechać ; )

Wygląda na to, ze przed sezonem 7/11 graczy takie pakty z Ernesto zawarło: Suarez, Messi, Pique, Alba, Busi, Rakieta, Marc, czyli 7/11 graczy.

Tajne porozumienie a pisze o tym jedna z ajwiekszych gazet w hiszpani. Normalnie Top Secret.
konto usunięte

Rabiot za darmo w czerwcu a my sprzedajemy Rakiete za 100mln :)
Kupujemy De Jonga za ta 100 bo taniej go nie puszcza i mamy pomoc na lata :)
A Psg starzejacego sie dziadka

Rakieta trochę umiera, jak dla mnie czas na niego

troche ivana poniosło

Valverde sobie wziął to aż za bardzo do serca

No to Valverde dotrzymał słowa w 200%

Deal, to deal.

Osobiście bym go chciał u nas jeszcze z 2 sezony. Co jak co ale jest naszym trzonem pomocy i jakość jeszcze ma dużą.

Myślę, że w nadchodzącym, letnim oknie transferowym pożegnamy się z Ivanem, by wyciągnąć 60-80 baniek, które zostaną przesunięte na zakontraktowanie Frankiego de Jonga.

Plota. Chociaż w następnym sezonie, jak ktoś zechce aktywować jego klauzulę, to w klubie nie powinni się zastanawiać.

Nie wierzę w to w ogóle, takie obietnice to można składać u nas w okręgówce A nie w La liga jeszcze w takim klubie jak Barcelona. A jak będzie grał piach to też będzie grał regularnie ? No chyba nie tutaj... A co to świadczy o Valverde ? glupoty I nic wiecej ...

Brednie...

Moim zdaniem wyssane z palca, nikt w Barcelonie nie ma gwarantowanego miejsca, tym bardziej na takich warunkach.
konto usunięte

Przecież on gra regularnie i to nawet czasami jak widać ze sil mu brak ale Valverde teraz to na 100% będzie go katował heheh:)

Jak Valverde przyszedł to w pierwszych spotkaniach Rakitic siedział na ławce i wchodził na 20-30 minut później nagle złapał formę i już grał cały czas czy miał formę czy tez nie .

To jest chyba najgorszy deal o jakim w życiu czytałem..
konto usunięte

Gdyby to była prawda to chyba się nie zrozumieli, bo Ivan chciał miejsce w podstawowym składzie, ale nie w każdym meczu.

Sprzedać i zainwestować w De Jonga i De Ligta.

To jest jakaś bzdura :-D

Ivan dał nam mega dużo, wiadomo i nikt tego mu nie odbiera ....ale na dzień dzisiejszy dla dobra klubu wolałbym 90mln i wolne miejsce dla innych graczy których mamy/będziemy mieć

Serio? Przy Valverde nie trzeba nic ustalać. Chyba cała pierwsza jedynastka tak ustalała. Rakieta specjalnie chciał czerwoną kartkę by sobie odpocząć :P