Sport: Ivan Rakitić zawarł w lecie sekretne porozumienie z Ernesto Valverde

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2018, 09:45

Sport

36 komentarzy

Jak donosi dziennik Sport, Ivan Rakitić zawarł porozumienie z Ernesto Valverde, które miało zabezpieczyć Barcelonę przed odejściem Chorwata do PSG i jednocześnie zapewniło pomocnikowi stałe miejsce w podstawowym składzie Blaugrany.

Rakitić od samego początku jest kluczowym piłkarzem dla Ernesto Valverde. Chorwat rzadko ma okazję do odpoczynku, a trener stale wystawia go w podstawowym składzie. Znamienne jest to, że od przybycia Valverde pomocnik nie zagrał tylko w trzech meczach w wyniku decyzji szkoleniowca, z czego dwa z nich odbyły się we wstępnych rundach Pucharu Króla. Jak donosi Sport, trener był więc zaniepokojony, gdy nadeszła oferta z PSG za 30-latka w wysokości około 90 milionów euro.

W klubie dyskutowano na temat odejścia Rakiticia, a sam zawodnik zastanawiał się nad intratną propozycją kontraktu, którą mu oferowano. Valverde zdecydował się podjąć działania w tej sprawie, aby powstrzymać odejście pomocnika. Zdecydowano się na zawarcie porozumienia, określanego w katalońskim klubie jako „pakt PSG”.

Według tych informacji Valverde obiecał, że rola Rakiticia w zespole nie zmniejszy się i 30-latek będzie grał regularnie. W zamian Chorwat miał odrzucić ofertę odejścia do PSG. Ostatecznie piłkarz pozostał w klubie i może liczyć na stałe miejsce na boisku, nawet gdy okoliczności usprawiedliwiałyby jego odpoczynek lub danie szansy komuś innemu. Eksploatacja Rakiticia związana z tym porozumieniem zapewne wpłynęła ostatnio na odniesienie przez niego kontuzji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Valverde sobie wziął to aż za bardzo do serca
« Powrót do wszystkich komentarzy