Mundo Deportivo: Barça może zaoszczędzić na transferach dwóch bocznych obrońców

Radek Koc

19 listopada 2018, 20:30

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Zdaniem dziennika Mundo Deportivo Barcelona już rozpoczęła pracę nad przemodelowaniem linii defensywnej i przygotowaniem jej do kolejnego sezonu. Celem Barçy jest pozyskanie graczy na trzy pozycje: środkowego obrońcy oraz dwóch bocznych obrońców. Budżet ma jednak wystarczyć tylko na transfer jednego piłkarza (szczególnie jeśli będzi to drogi De Ligt), co wymusza konieczność postawienia na młodych zawodników występujących w drużynie Barcelony B. 

Pozycja prawego obrońcy jest obecnie obsadzona przez Sergiego Roberto i Nélsona Semedo. W klubie nie brakuje zwolenników definitywnego przesunięcia Hiszpana do linii pomocy i uczynienia z niego zastępcy dla Sergio Busquetsa bądź Ivana Rakiticia. To z kolei miałoby otworzyć drogę do pierwszego składu Moussie Wague, który przekonuje coraz bardziej swoimi dobrymi występami w Barcelonie B. Przypomnijmy, że Wague był członkiem kadry Senegalu na mistrzostwach świata w Rosji. 

Jeśli chodzi o lewą stronę defensywy, dyrektor sportowy Éric Abidal oraz dyrektor generalny obszaru sportowego Pep Segura mocno stawiają na Juana Mirandę. Obaj uważają, że to właśnie młody Hiszpan powinien stać się naturalnym zmiennikiem dla mającego niezagrożoną pozycję Jordiego Alby. Miranda sprawił bardzo dobre wrażenie w czasie letniego tournée po Stanach Zjednoczonych, kiedy został włączony do pierwszej drużyny Barcelony.

Zaoszczędzenie pieniędzy na dwóch bocznych obrońcach ma pozwolić Barcelonie skupić się na innych celach transferowych, których sprowadzenie z pewnością będą wiązać się ze znacznymi kosztami. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja słyszałem że Miranda już w tym roku miał być zmiennikiem Alby, a tu tylko jeden mecz z III ligowcem.
« Powrót do wszystkich komentarzy