W grudniu wyjaśni się najbliższa przyszłość Carlesa Aleñi

Grzegorz Zioło

18 listopada 2018, 21:30

Sport

8 komentarzy
  • Carles Aleña ma obecnie numer z drużyny rezerw i łączy występy w Barcelonie B i zespole Ernesto Valverde
  • W grudniu ma dojść do rozmowy pomiędzy agentem pomocnika i Pepem Segurą w celu ustalenia, czy wychowanek Barçy przejdzie na stałe do pierwszej drużyny
  • Po rozegraniu dziesięciu meczów w pierwszym zespole Aleña nie będzie już mógł wrócić do Barçy B z powodów regulaminowych

Kiedy Carles Aleña zaakceptował propozycję zachowania numeru z drużyny rezerw, żeby móc grać w Barcelonie B po wyleczeniu kontuzji, piłkarz i klub ustalili, że wrócą do rozmów na temat statusu zawodnika w grudniu, żeby ewentualnie móc zmienić go w przerwie zimowej. Jak podaje Sport, w przyszłym miesiącu ma dojść do spotkania pomiędzy agentem pomocnika Ivánem de la Peñą i Pepem Segurą.

Data spotkania nie jest jeszcze ustalona, ale do rozmów na temat najbliższej przyszłości Aleñi ma dojść jeszcze przed świętami. Obie strony mają ocenić postęp zawodnika w trakcie pierwszych kilku miesięcy spędzonych w pierwszej drużynie, choć w tym czasie występował on głównie w Barcelonie B. Wnioski powinny być pozytywne, jednak nie oznacza to, że Aleña automatycznie wywalczył sobie miejsce w zespole Ernesto Valverde.

Dyrekcja sportowa i trenerzy, na czele z Ernesto Valverde, wspólnie podejmują decyzje co do przyszłości wychowanka, który nie miałby nic przeciwko utrzymaniu numeru z drużyny rezerw, ponieważ zdaje sobie sprawę, że to tymczasowa sytuacja, spowodowana okolicznościami. Obecnie możliwe są dwie opcje. Jeśli Aleña rozegra dziesięć meczów w pierwszym zespole w LaLidze i Pucharze Króla, nie będzie mógł już jednak wrócić do Barçy B. Do tej pory pomocnik wystąpił w spotkaniach z drużyną Cultural Leónesa i Realem Betis. Przed świętami Barcelona zagra jeszcze z Atlético Madryt, Villarrealem, zespołem Cultural Leónesa, Espanyolem, Levante i Celtą Vigo. Mecze Ligi Mistrzów nie są uwzględniane w regulaminie RFEF.

W Barcelonie są zadowoleni z tego, jak Aleña zareagował na stojące przed nim wyzwania, zwłaszcza po tym, jak zaakceptował grę w drużynie rezerw po wyleczeniu ciężkiej kontuzji. Pep Segura jest jednym z wielkich zwolenników tego piłkarza i uważnie śledził jego rozwój w szkółce Barçy i drogę na Camp Nou. Aleña udowodnił, że jest oddany klubowi i chce odnosić sukcesy właśnie tutaj. Dyrekcja sportowa jest z tego powodu bardzo zadowolona.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdzie oni tych wszystkich młodych pomieszczą

niech odejdzie nie pasuje do barcy

Ja nie wiem jeszcze nad czym tu się zastanawiać.

Podobna sytuacja jak z munirem, mogą im tylko obiecać mijsce w szerokiej kadrze zespołu, reszta zależy od trenera.
Wiem że są tu takie głosy, ale ja uważam że regularna gra nawet w 16 zespole w LL da zawodnikowi więcej niż treningi z Messim i 300 minut w sezonie.

Przede wszystkim są jeszcze w kadrze zawodnicy których być według mnie nie powinno, dodatkowo jestem fanem Rafy ale znów te 900 1200 minut mu nie pomoże a dla takiego Aleni to było by już dużo.

Brac tego chlopaka do pierwszej druzyny. Bedzie z niego duzo pozytku a za to ze tak wytrwale walczy zeby zaistniec w Barcelonie nalezy mu sie zdecydowanie nagroda.

Ten to raczej paszport ma

Wg mnie od przyszłego sezonu powinien zagościć na stałe w pierwszej drużynie. Jak i Wague.