Gerard López: Jeśli Dembélé będzie grał dobrze, ludzie zapomną o wszystkim innym

Dariusz Maruszczak

15 listopada 2018, 12:22

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Były trener Barcelony B Gerard López w wywiadzie dla L’Equipe wypowiedział się na temat sytuacji Ousmane’a Dembélé.

– Dembélé nie ma jeszcze potwierdzonego statusu gwiazdy światowej piłki, jest bardzo młody i ma niewielkie doświadczenie, ale przybył w zastępstwie Neymara, z wszystkimi tego konsekwencjami, razem z wysoką kwotą transferu. Dźwiga ten ciężar od momentu wylądowania w Barcelonie. Nie jest łatwo przystosować się do nowego klubu, miasta, języka i nowego sposobu gry, zwłaszcza, gdy lubi się korzystać z wolnej przestrzeni. Trzeba też pamiętać, że w zeszłym sezonie doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na cztery miesiące, przez co stracił praktycznie cały sezon – powiedział Gerard López.

Były trener Barçy B określił przyczynę utraty miejsca w składzie przez Francuza. – Dembélé wrócił latem do dobrej formy, ale drużyna miała jeden lub dwa złe rezultaty i Ernesto Valverde zdecydował się na zmianę ustawienia taktycznego i nie miał zamiaru poświęcać Leo Messiego lub Luisa Suáreza.

Gerard López ocenił, że kibice nie będą wytykać 21-latkowi braku profesjonalizmu, jeżeli będzie dobrze prezentować się na boisku. – Dembélé sprawia wrażenie, jakby żył w swoim świecie. Jeśli jednak mu się uda, ludzie zapomną o wszystkich innych rzeczach, pokochają go i będą oklaskiwać. Kibice Barcelony mają krótką pamięć, jeśli wyniki są pozytywne. Romario, Ronaldinho czy Neymar nie byli najbardziej zdyscyplinowanymi piłkarzami na świecie, ale byli świetni na boisku, więc kibiców to nie obchodziło. Jeśli Dembélé będzie grał na poziomie oczekiwanym przez publiczność, stanie się tutaj idolem.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewnie że tak. Tacy są kibice.

Mądrego miło posłuchać

Taka mądra wypowiedź, że przez chwilę myślałem że to artykuł któregoś z redaktorów fcbarca.com. Zgadzam się ze wszystkim

Spotkanie na tak wysokim szczeblu pokazuje , że sytuacja Dembele jest poważna , a nawet mówiąc po piłkarsku podbramkowa.
konto usunięte

Ech teraz w przerwie Reprezentacyjnej maja po kim jechać wystarczył by jeden artykuł a tak co jedna godzinę powstaje nowy i gdzie tu leży prawda jak w każdym piszą co innego!!

I taka prawda dobrą i zdyscyplinowaną postawą zatuszuje swoje pozaboiskowe mankamęty.