Sport: Denis Suárez otwiera się na możliwość opuszczenia Barcelony

Radek Koc

8 listopada 2018, 20:32

Sport

69 komentarzy
  • Denis Suárez rozegrał w tym sezonie zaledwie 90 minut w meczu z drużyną Cultural Leónasa w Pucharze Króla
  • Ernesto Valverde woli stawiać na innych piłkarzy i bardzo często odsyła Suáreza na trybuny
  • Duże zainteresowanie usługami gracza wykazują włoskie drużyny takie jak Napoli, Milan czy Sassuolo

Kiedy stało się jasne, że po sezonie 2017/2018 Andrés Iniesta odejdzie z Barcelony, jednym z oczywistych kandydatów do wypełnienia powstałej luki wydawał się Denis Suárez. Sam zainteresowany również zdawał się być przekonany, że otrzyma szansę na pokazanie swoich umiejętności. Tak mówił przed startem nowego sezonu: - przygotowuję się do nowej kampanii z wielkim animuszem. Mam wielką ochotę, aby ten sezon należał wreszcie do mnie. Chyba nigdy nie czułem tego tak wyraźnie. 

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie odmienna od wyobrażeń piłkarza. Suárez zupełnie przestał się liczyć w układance Ernesto Valverde i jak na razie nie widać możliwości, aby obecna sytuacja się zmieniła.

Suárez rozegrał do tej pory zaledwie 90 minut w meczu Pucharu Króla przeciwko zespołowi Cultural Leónesa. Przy tej okazji został nawet mianowany kapitanem drużyny. Poza tym ani jednego występu więcej. Dla porównania - na tym samym etapie zeszłego sezonu Suárez miał już rozegranych dziewięć spotkań w różnych rozgrywkach i zdobył w nich dwa gole. Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że zawodnik doznał kontuzji w przedsezonowym spotkaniu z Tottenhamem i był wyłączony z gry przez 1,5 miesiąca. Od momentu jego powrotu na plac gry minęły jednak blisko dwa miesiące i dorobek galisyjskiego gracza to zaledwie wspomniany wcześniej mecz Pucharu Króla.

Starcie ze skromnym zespołem z León nie odmieniło trudnego położenia Suáreza. Hiszpan nie został powołany na wyjazdowy mecz z Rayo w Primera División. Później co prawda poleciał z zespołem do Mediolanu na spotkanie z Interem, ale ostatecznie musiał oglądać poczynania kolegów z wysokości trybun.

Suárez wciąż się nie poddaje, ale zaczyna coraz bardziej zdawać sobie sprawę, że jego kariera na Camp Nou dobiega końca i rację mieli ci, którzy doradzali mu transfer do innego klubu. W drużynowej hierarchii znalazł się obecnie za takimi piłkarzami jak Arthur, Rafinha, Aleñá czy Malcom. 

Jednocześnie nie brakuje chętnych na pozyskanie Hiszpana. Zwłaszcza zespoły włoskie są przekonane, że Suárez bardzo szybko odnalazłby się w ich lidze. Napoli już złożyło oficjalną ofertę, ale piłkarz nie chciał wówczas słyszeć o przenosinach do Serie A. Ostatnio pojawiło się równiez zainteresowanie ze strony Milanu czy Sassuolo. Suárez będzie musiał poważnie zastanowić się nad swoją najbliższą przyszłością i podjąć jakąś decyzję. Piłkarz bardzo chce grać, dlatego prawdopodobne jest to, że jego nazwisko będzie często wymieniane w najbliższym zimowym okienku transferowym.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przykro to mówić bo jest to nasz wychowanek i przed sezonem wierzyłem w niego jednak trzeba się z nim pożegnać . Któryś sezon z rzędu miał co raz częściej być podstawowym zawodnikiem a tymczasem on wogóle nie gra . Dla dobra jego kariery lepiej niech poszuka innego miejsca . Napoli wydaje się idealnym miejscem dla niego .

@messi 94: To nie wychowanek.

@messi 94: Jak mozna takich rzeczy nie wiedziec i pozniej takie glupoty wypisywac. A Messi to wychowanek czy nie?

@sheeN: Formalnie nie , ale tak jak by nim był . To już się pomylić nie można ? Wystarczyło napisać , że nie jest wychowankiem a ty robisz niepotrzebny problem . Ciekawe czy ty tak wszystko wiesz .

@messi 94: Przepraszam, moja wina
« Powrót do wszystkich komentarzy