Kto może zastąpić Philippe Coutinho w najbliższych tygodniach? [ANKIETA]

Radek Koc

8 listopada 2018, 15:27

Mundo Deportivo

73 komentarze

Barcelona oficjalnie potwierdziła kontuzję Philippe Coutinho. Ernesto Valverde będzie musiał radzić sobie bez Brazylijczyka przez najbliższe dwa lub trzy tygodnie. Były piłkarz Liverpoolu na pewno nie wystąpi w meczu z Betisem. Najprawdopodobniej nie zdąży też na spotkania z Atlético Madryt na Wanda Metropolitano (24 listopada) i z PSV Eindhoven na Philips Stadion (28 listopada). Dziennik Mundo Deportivo wskazuje możliwe opcje pozwalające na zastąpienie Coutinho.

Dembélé i Malcom

Bardzo dobrą wiadomością jest powrót do składu Leo Messiego, który będzie miał niepodważalne miejsce w składzie. Ernesto Valverde musi jednak improwizować przy zestawianiu linii ofensywnej. Pierwszą naturalną opcją jest wystawienie do gry w meczu z Betisem Ousmane'a Dembélé. W walce o zajęcie miejsca na lewej flance będzie się liczył również Malcom, który w meczu z Interem udowodnił, że ma nieprzeciętne umiejętności. Valverde może wystawić go do gry w podstawowym składzie po raz pierwszy w tym sezonie.

Munir

Trzecią opcją zakładającą wystawienie typowego napastnika jest postawienie na Munira. Pochodzący z Maroka piłkarz jest co prawda środkowym napastnikiem, ale wykazuje inklinacje do schodzenia w boczne strefy boiska.

Rafinha i Arturo Vidal

Jeśli Ernesto Valverde zdecyduje się na zastąpienie Coutinho pomocnikiem, wówczas wybierze pomiędzy Rafinhą i Arturo Vidalem. Brazylijczyk zastępował Leo Messiego w meczach z Interem Mediolan i Realem Madryt. Z kolei Chilijczyk jest typowym graczem środka pola, ale często lubi podłączać się do ataków i wchodzić w pole karne z drugiej linii.

A kto Waszym zdaniem powinien otrzymać najwięcej szans na grę pod nieobecność Philippe Coutinho? Zapraszamy do udziału w ankiecie i dyskusji w komentarzach.

Ankieta

Kto powinien otrzymać najwięcej szans na grę pod nieobecność Philippe Coutinho?

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Denis Suarez to gdzie? Skoro Valverde potrafił zaskoczyć z Rafinhą w obliczu kontuzji Messiego, to również może zaskoczyć z Denisem Suarezem i wcale nie jest to jakieś niemożliwe. Malcom, Rafinha, Munir są piłkarzami lewonożnymi, więc ciężko będzie im zastąpić Coutinho. Zostaje Vidal, który jest jak sami zauważyliście bardziej pomocnikiem oraz Dembele który jest obunożny i jest również bardzo mocnym kandydatem do zastąpienia Brazylijczyka.
Minuty od Valverde w meczu z Betisem dla Denisa wcale nie byłyby takim zaskoczeniem. Jeśli oglądaliśmy Denisa, to właśnie najlepiej zazwyczaj się spisywał na tej lewej stronie boiska. No i jest prawonożny. Denis obok Dembele jest nominalnym zawodnikiem do zastąpienia Coutinho.
Bez znaczenia czy ktoś popierałby takie rozwiązanie czy nie, Denis powinien być umieszczony w akiecie.
« Powrót do wszystkich komentarzy