Pep Guardiola: El Clásico jest wyjątkową rywalizacją, w której nie ma faworytów

Dariusz Maruszczak

27 października 2018, 12:00

Univision

10 komentarzy

W rozmowie z Christo Stoiczkowem na antenie meksykańskiej telewizji Univision Pep Guardiola wypowiedział się na temat zbliżającej się rywalizacji w El Clásico.

– Real dobrze zaczął sezon. Teraz jest gorzej, ale to wciąż Real. Derby są wyjątkowe i nie ma w nich faworytów. W każdym razie Barcelona gra u siebie, co zawsze ma jakąś wagę – powiedział Guardiola.

Były trener Barcelony odniósł się do absencji Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w El Clásico. – Hiszpański futbol miał wielkie szczęście, że przez dekadę mógł korzystać z dwóch niesamowitych zawodników, którzy pomogli mu się rozwinąć. Z Cristiano czy bez niego Real wciąż jest w czołówce, ale stracił wiele, około 60 goli. Portugalczyk jest niesamowitym zawodnikiem, nie tylko strzela bramki, ale również asystuje w ważnych momentach, jest niezastąpiony.

Fot. ФК ШАХТЕР / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja jestem przekonany, że Real jutro nam może zagrozić. Biorę 1-0 w ciemno.

Bez Messiego może i nie ma faworytów...

Pep Guardiola do Mourinho w 2011 roku przed GD.
"José, jutro o 20:45 widzimy się na boisku. Poza boiskiem już ze mną wygrałeś. Podaruję ci w tej kwestii pozaboiskową Ligę Mistrzów. Zabierz ją do domu i baw się dobrze. Historia mówi, że na konferencjach zawsze wygrywasz. My wygrywaliśmy mniejsze rzeczy, dzięki którym wzbudziliśmy podziw świata. Nic by się nie stało, gdybym ja również sypał obelgami i zniewagami, ale ja nie mam ani arbitrów, ani dyrektorów generalnych, którzy by mi to spisywali. Na salach konferencyjnych José jest j**anym szefem i j**anym mistrzem. Nie chcę tutaj z nim rywalizować."

brakuje mi tego dzisiaj...

Świnka Pepa ma racje :P