Xavi: Mecz Barcelony z Interem będzie mniej więcej przypominał spotkanie z 2010 roku

Dariusz Maruszczak

23 października 2018, 17:36

Corriere dello Sport, Mundo Deportivo

13 komentarzy

Xavi Hernández udzielił wywiadu dla włoskiego dziennika Corriere dello Sport, w którym wypowiedział się na temat końca swojej kariery, jutrzejszej rywalizacji Barcelony z Interem oraz wyższości Leo Messiego nad Cristiano Ronaldo.

– Na 99% jest to mój ostatni sezon, ponieważ mam prawie 39 lat i to normalne, że czuję się zmęczony i muszę coś zmienić. Teraz myślę jak trener i zdobyłem już pierwszy poziom licencji. W maju ukończę kurs dla trenerów UEFA Pro. Nie nadszedł jeszcze czas na ogłoszenia i pożegnania, ale jestem pewien tego, co zrobię – powiedział Xavi.

Pomocnik porównał jutrzejszy mecz Barcelony z Interem do rywalizacji tych zespołów z 2010 roku, w której sam brał udział. – Podejrzewam, że to będzie mniej więcej podobne wyzwanie do tego z 2010 roku. Barça będzie grała piłką, a Inter będzie się bronił i próbował wykorzystywać szybkość Icardiego i Perisicia. Moi byli koledzy z drużyny są faworytami i z pewnością będą dominować pod względem posiadania piłki, aby nastręczyć rywalom problemów.

Xavi stwierdził jednak, że Inter skorzysta na absencji najlepszego piłkarza świata Leo Messiego. – Nie muszą mierzyć się z Messim, to dla nich korzystne, ponieważ Leo jest najlepszym piłkarzem, z którym grałem, i jedynym, mogącym samodzielnie zrobić różnicę w dowolnym momencie.

Hiszpan odniósł się do porównania Messiego z Cristiano Ronaldo. – Moim zdaniem Messi jest lepszy. Leo jest najlepszy nie tylko na świecie, ale i w całej historii.

Fot. Meghdad Madadi/Tasnim News Agency / CC BY 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Leo jest najlepszy nie tylko na świecie, ale i w całej historii".
Święte słowa! Wg mnie, wielcy poprzednich epok piłkarskich w dzisiejszym futbolu mieliby dużo trudniej, patrząc jak wygląda współczesna piłka, tj. styl gry (często siłowo i twardo), szybkość gry, czy też rozwiązania taktyczne. Do tego obecnie sztaby szkoleniowe dysponują nowoczesnymi technologiami, co nie tylko ułatwia odpowiednie przygotowanie zespołu, ale jednocześnie umożliwia dogłębną analizę wszystkich i wszystkiego.

A ile Ty masz złotych piłek kszawi? :-D

arthur trenujący z xavim...to moze byc za jakis czas przykład na to, ze marzenia sie spełniają. xavi da mu kilka cennych wskazówek i bedziemy znow miec srodek pola nie do zatrzymania :P

La Rambla - "Barca gra brzydko I defensywnie!" "Co to ma byc! Nic nie robia, tylko od boku do boku!"

krótko podsumował Leo i Cristiano, ale tak własnie jest! :)