AS: Powrót Samuela Umtitiego opóźnia się o kolejny tydzień

Julia Cicha

22 października 2018, 21:00

AS

22 komentarze

Stan zdrowia Samuela Umtitiego pozostaje niewiadomą. Od komunikatu wydanego 28 września, w którym mówiono o „dolegliwościach” lewego kolana, uniemożliwiających zawodnikowi treningi, klub nie opublikował kolejnego oświadczenia. Minął już prawie miesiąc, a wciąż niewiele wiadomo.

W mediach pojawiły się informacje o tym, że Umtiti jest leczony komórkami macierzystymi w celu naprawienia uszkodzonej chrząstki stawowej. Na razie nie wydaje się, by przyniosło to znaczną poprawę. W grę wciąż wchodzi operacja kolana, choć Francuz od początku stara się uniknąć tego rozwiązania. W tym tygodniu Umtiti miał zacząć już biegać, by przybliżyć się do powrotu na boisko. Do tej pory pracował jedynie z fizjoterapeutą. Ostatecznie jednak przesunięto ten krok o kolejny tydzień z powodu braku przewidywanych postępów w leczeniu.

Według ASa nie ma już szans na powrót obrońcy do wyjściowego składu w starciach z Interem i Betisem. Najwcześniej nastąpi to po przerwie reprezentacyjnej, a więc w meczu z Atlético na Wanda Metropolitano 24 listopada, dwa miesiące od odniesienia kontuzji. Stanie się tak jednak tylko, jeśli zawodnik nie będzie odczuwał bólu w kolanie. W innym przypadku konieczna może być artroskopia i minimum dwa miesiące przerwy.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

na co my czekamy? jeśli operować to trzeba było teraz. Wróciłby w grudniu.
« Powrót do wszystkich komentarzy