Ernesto Valverde: Musimy poradzić sobie bez Messiego

Julia Cicha

20 października 2018, 23:59

Marca.com

91 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w konferencji prasowej po meczu z Sevillą. Miała ona miejsce jeszcze przed komunikatem medycznym dot. zdrowia Leo Messiego, więc trener nie skomentował zbyt szeroko nieobecności Argentyńczyka w najbliższych spotkaniach.

Luis Suárez: Zawsze jest taki sam – walczy, stara się mieć okazje, przyprawia rywali o ból głowy. Miał dziś sytuacje, brał udział w grze i strzelił gola. Jesteśmy z niego zadowoleni.

Ter Stegen: Marc zaliczył kilka dobrych parad, pomógł nam. Trudno jest zobaczyć dwie podwójne obrony w jednym meczu. Czasem traci się gole w jakikolwiek sposób, a w innych sytuacjach można bronić się dobrze. To prawda, że przy niewielu strzałach tracimy dużo bramek, trzeba to poprawić.

Dembélé: Zawodnicy czasem grają, a czasem nie. Czasem bardziej uczestniczą w grze, a czasem mniej. Dzisiaj nie zaczął meczu od pierwszej minuty, ale liczymy na niego. W piłce nożnej trzeba próbować wywalczyć sobie miejsce na boisku.

Kolejny tydzień: Jest ważny, w środę gramy z Interem o prowadzenie w grupie, a potem czeka nas El Clásico. Pokładamy w tym tygodniu wielkie nadzieje, przed nami dwa ważne kroki.

Nowa umowa: Podchodzę do meczów tak jak piłkarze, szum medialny jest normalny, nie można nic z nim zrobić. Skupiamy się na wygrywaniu, zobaczymy, czy się uda.

Messi: Oczywiście, że to ważna strata, wiadomo, o kogo chodzi. Wiemy, co nam daje i co myśli przeciwnik, gdy Leo jest na boisku. Musimy sobie z tym poradzić, przygotujemy się. Mamy możliwości, choć czekają nas trudni przeciwnicy. Postaramy się zachować nasz styl.

Real: Oczekujemy najlepszego Realu, tydzień jest długi dla obu zespołów. Gramy w Lidze Mistrzów i będziemy mieli jeszcze czas na rozmowy o El Clásico.

Arthur: Pomaga nam w posiadaniu piłki, podtrzymuje naszą grę. Sprawia, że rywale się cofają, jest spokojny i nie traci piłek. Jest młody i chce się uczyć. W tym tygodniu rozegrał ważne spotkanie w reprezentacji, a jego postawa jest bardzo dobra.

Brak rotacji: Zobaczymy pod koniec tygodnia, na razie graliśmy o fotel lidera. Niektóre rotacje, jak ta w celu zastąpienia Leo, bywają wymuszone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

MATS miał kilka dobrych parad? On wybronił pod nieobecność Messiego nam mecz i uratował przed stratą punktów! EV do wymiany.

EV największy problem Barcelony

To jest właśnie przykład na najdziwniejszą grupę kibiców w piłce. Zazwyczaj gdy drużyna wygrywa z liderem 4:2 powinno być ok. Tutaj - ludzie tracą do gościa zaufanie, wypominają braki w rotacjach (gdzie tymczasem skład się powoli konsoliduje). Brawo wy.

Coraz bardziej tracę do gościa zaufanie

Rakitic coś chyba nie niego ma że ten cały czas gra i nawet go nie ściąga z boiska.

Nie trzeba ogladac zadanych konferencji zeby wiedzieć co Waldek powiedział.

W kołko klepie to samo. Cudem będzie jak przez najbliższe 3 tygodnie wygramy chociaż 2 mecze. Mam nadzieję, że już niedługo nie będzie tematu nowej umowy dla tego typa..

W kółko to samo, jadą po trenerze nawet po zwycięstwie z liderem. Awaria....

Malcom musisz . Ale pewnie miejsce dostanie Dembele

EV teraz kmini jak tu nie powołać Malcoma

Malcom za Messiego jak tego nie zrobi to dla mnie gość na wywalenie dyscyplinarne.
Logiczne, że Malcom powinien zastąpić Messiego gdy jest kontuzjowany.

Eh zajedzie ich.... Rakieta zaliczył bramkę, ale niedługo nam padnie.... Vidal na ławie zły, w szatni będzie kiepsko, Malcom podobnie nawet nie na lawie ehh

Ter Stegen- zaliczył kilka dobrych parad
Arthur- pomaga nam, młody zagrał 3 mecze w tygodniu co z tego że Coutinho grał dłużej
Brak rotacji- zobaczymy pod koniec tygodnia

Mój komentarz- XDD

Valverde myśli tak: "Hmmm Messi z kontuzją to może wstawię kogoś z Barcy B?"

Nie wstawiajcie tych wywiadów, bo irytują totalnie te jego śpiewki.