Adrian Mancebo z Cultural Leónesa: Gra na Camp Nou sprawia, że czujesz się prawdziwym piłkarzem

Radek Koc

20 października 2018, 10:38

AS

Brak komentarzy

Trener zespołu Cultural Leónesa Víctor Cea oraz piłkarz tej drużyny Adrian Mancebo skomentowali wyniki losowania par 1/16 Pucharu Króla. Obaj cieszą się z możliwości gry przeciwko Barcelonie i jednocześnie podkreślają wagę rozgrywek ligowych. 

- Drużyna jest zachwycona tym, że zmierzy się z Barceloną. To historyczne wydarzenie dla klubu i całego miasta. Należy to przeżyć z wielką radością. Musimy się tym cieszyć, ale również podejść na poważnie do rywalizacji. Jednakże naszym priorytetem jest teraz mecz na Zorrilli przeciwko Realowi Valladolid B. To trudne spotkanie przeciwko wymagającemu rywalowi - powiedział trener Cea. 

Szkoleniowiec podkreślił ogromny wysiłek i pracę swojego zespołu, która teraz zostanie nagrodzona. - Moi zawodnicy pracowali bardzo ciężko w trzech rundach eliminacyjnych, aby teraz zagrać na takiej scenie. Możliwość stawienia czoła tak zasłużonemu i odnoszącemu ogromne sukcesy w ostatnich latach zespołowi jest dla nas ogromną motywacją. Wolimy awans do Segunda División czy historyczny awans w Pucharze Króla? Celujemy w obie rzeczy - zaznaczył. 

Losowanie skomentował też piłkarz zespołu Cultural Leónesa Adrian Mancebo. - Gra na takim obiekcie jak Camp Nou sprawia, że w większym stopniu czujesz się piłkarzem. Pierwsze spotkanie na naszym stadionie może mieć wpływ na cały dwumecz. Wizyta na Camp Nou będzie znakomitym doświadczeniem. Tam jest już jednak bardzo trudno zrobić krzywdę Barcelonie - powiedział.

Mancebo przyznał, że większe znaczenie mają dla jego zespołu rozgrywki ligowe. - Gra przeciwko aktualnemu mistrzowi Pucharu Króla i jednej z najlepszych drużyn na świecie jest wielką nagrodą. Skupiamy się jednak na lidze i musimy zdobyć trzy punkty w meczu z Realem Valladolid B. Rozgrywki pucharowe należy odbierać jako premię. Poza tym terminy wciąż są odległe (31 października i 5 grudnia). Ostatnie cztery kolejne zwycięstwa pomagają w rozwoju drużyny, która jest coraz bardziej skonsolidowana i gotowa do rywalizacji - zakończył Mancebo.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł