Powstał film dokumentalny o Barcelonie w erze Pepa Guardioli

Dariusz Maruszczak

18 października 2018, 22:45

The Guardian, Sport, Imbd.com

42 komentarze

Era Pepa Guardioli w roli trenera Barcelony wyróżniała się nie tylko ogromnymi sukcesami osiąganymi przez wybitnych zawodników, ale również spektakularnym stylem gry, który sprawił, że tamten zespół był uznawany przez wielu za najlepszą drużynę w historii. O tym okresie opowiada film dokumentalny „Take The Ball, Pass The Ball”, którego zwiastun niedawno opublikowano.

W tej produkcji piłkarze Barcelony opowiadają o czterech latach spędzonych z Pepem Guardiolą na stanowisku trenera, gdy Katalończycy sięgnęli po 14 trofeów. Tacy zawodnicy jak Leo Messi, Thierry Henry, Xavi Hernández, Carles Puyol czy Andrés Iniesta opowiedzieli, dlaczego ich zdaniem tamta Barcelona była najlepszym zespołem w historii. W filmie głos zabierają również inne postacie, jak były prezydent klubu Joan Laporta, dziennikarz Sid Lowe, agent Josep Maria Minguella, trener Fabio Capello czy zawodnik Manchesteru United Michael Carrick. Wypowiedzi są łączone z materiałem wideo z poszczególnych meczów.

W zapowiedzi filmu czytamy, że gwiazdorska obsada porusza również bardziej szczegółowe kwestie, jak pełna napięcia rywalizacja Guardioli z José Mourinho, znaczenie wizji i planu sukcesu Johana Cruyffa, emocje związane z powrotem Érica Abidala do gry po wyleczeniu raka czy też moment, jak Messi niemal został odrzucony przez klub, gdy był nastolatkiem.

Producentami filmu są Duncan McMath (reżyser), Marc Guillen (były pracownik Barça TV) i Graham Hunter (dziennikarz). Dokument trwa 109 minut, a w połowie listopada ma pojawić się w kinach w Hiszpanii i Anglii. Później ma być również dostępny na DVD i w wersji cyfrowej. Co ciekawe jedną z osób odpowiedzialnych za ścieżkę dźwiękową był José Manuel Pinto, zmiennik Víctora Valdésa w tamtym okresie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

fcbarca.com please zróbcie coś żebyśmy mogli w Polsce jak ludzie obejrzeli ten dokument :)

nie wiem właściwie co, ale na pewno znajdziecie sposób :D

@szymonadamczak34: wystarczy tlumaczenie i napisy ;p

@szymonadamczak34: Zrzutka na dobrego lektora!

@JKrolFCB: Napisy wystarczą :)

@reloaded: Tobie może tak.

@JKrolFCB: jak po angielsku to i bez napisów będzie ok :)
« Powrót do wszystkich komentarzy