Mundo Deportivo przedstawia projekt drugiego zestawu koszulek Barçy na sezon 2019/2020

Dariusz Maruszczak

18 października 2018, 10:15

Mundo Deportivo

41 komentarzy

Miesiąc temu media przedstawiły rewolucyjny projekt pierwszego zestawu strojów Barcelony na sezon 2019/2020. Teraz Mundo Deportivo zaprezentowało możliwy wygląd drugich koszulek.

Rezerwowy zestaw ma być w kolorze żółtym z dodatkowym granatowo-niebieskim paskiem rozciągającym się na skos od lewej do prawej strony. Ma on nawiązywać do strojów z lat siedemdziesiątych, choć pasek rozciągał się wówczas z prawej do lewej strony.

W latach osiemdziesiątych pasek został przeniesiony i widniał tylko po prawej stronie koszulki. Do tego modelu nawiązano w sezonie 2008/2009, tym razem umieszczając go po lewej stronie przy herbie. To właśnie w tej koszulce Andrés Iniesta zdobył słynnego gola na Stamford Bridge w półfinale Ligi Mistrzów.

Jak informuje Mundo Deportivo, Barcelona czeka już tylko na zatwierdzenie nowego projektu herbu przez zgromadzenie socios compromisarios, aby dać Nike zielone światło na rozpoczęcie produkcji strojów. Drugi zestaw koszulek ma mieć bardziej standardowy odcień, który nie będzie tak fluorescencyjny jak ten na strojach z obecnego sezonu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Klasyka :)
« Powrót do wszystkich komentarzy