Simon Kjaer: Nie możemy zaparkować autobusu na Camp Nou

Radek Koc

18 października 2018, 16:00

Omnisport/AS

10 komentarzy

Simon Kjaer powrócił do stolicy Andaluzji po rozegraniu dwóch meczów w reprezentacji Danii. W wygranym 2:0 spotkaniu z Austrią opuścił boisko z lekkim urazem, ale Sevilla liczy, że obrońca będzie do dyspozycji trenera w spotkaniu z Barceloną. W wywiadzie udzielonym Omnisportowi piłkarz odniósł się właśnie do sobotniego meczu na szczycie LaLigi.

- Nie można jechać na Camp Nou ze strachem. W przeciwnym wypadku Barcelona zniszczy każdego rywala. Trzeba wierzyć we własne umiejętności i własny styl gry. Zatem nie lękamy się Barcelony. Szanujemy ten zespół, ponieważ jest to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Musimy sprawić, aby poczuła się mało swobodnie. Trzeba rzucić Barcelonie wyzwanie własnym planem, tak aby musiała skupić się na grze z przodu i z tyłu. Nie może myśleć tylko o atakowaniu. Zaparkowanie autobusu na Camp Nou nie jest dobrym rozwiązaniem. W takim przypadku przegrywa się 9 na 10 razy - powiedział stoper Sevilli. 

Kjaer poświęcił też sporo uwagi Leo Messiemu, z którym z całą pewnością stoczy wiele pojedynków. - Istnieje jeszcze jakieś słowo, którym można zdefiniować Messiego? To fantastyczny piłkarz i kiedy osiąga swój najwyższy poziom, niezwykle trudno jest go zatrzymać. Nie można się skupiać tylko na kryciu jego, ponieważ Barcelona ma tak wielu świetnych graczy, że wykorzystałaby pozostawioną wolną przestrzeń - stwierdził.

- Przed Messim trzeba się bronić zespołowo. Należy starać się ograniczyć mu wolne miejsce i upewnić się, że nie rozegra swojego najlepszego meczu akurat przeciwko twojej drużynie. Dla mnie to jednak ogromna przyjemność. To najlepsze, co oferuje futbol. Piłkarze chcą grać przeciwko najlepszym zawodnikom i najlepszym zespołom i starają się ich pokonać - dodał Duńczyk. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obstawiam lekko 4:1 dla Barçy. Może we mnie zbyt duży optymizm ale wydaje mi się, ze może być tylko lepiej i przycisną w tym meczu i będzie powtórka pucharu

I bardzo dobrze. Jestem pewien, że nadchodzący tydzień będzie dla nas szczęśliwy :)

konto usunięte

Sevilla jest w stanie spokojnie wygrać to spotkanie.

Sevilla nie ma po co się bronić, przy tak słabej Barcy obronie trzeba rzucić się do ataku. Oj to będzie nerwowy mecz. Pique może być wiatrakiem w sobotni wieczór

Jeżeli dalej będziemy masowo tracić punkty to ja nie wiem jak niektórzy sobie wyobrażają Valverde pozostającego na stanowisku.