25 lutego ruszy proces Sandro Rosella

Grzegorz Zioło

18 października 2018, 13:00

Marca

11 komentarzy

25 lutego 2019 roku przed Hiszpańskim Krajowym Sądem Karnym i Administracyjnym (Audiencia Nacional) rozpocznie się proces byłego prezydenta FC Barcelony Sandro Rosella, jego żony Marty Pinedy oraz czterech innych osób oskarżonych o wypranie 20 milionów euro pochodzących od Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CBF). Rosell miał przywłaszczyć sobie przynajmniej 6,5 miliona euro. 

Proces, podczas którego prokutator zażąda 11 lat więzienia oraz 59 milionów euro kary dla Rosella za pranie pieniędzy i udział w organizacji przestępczej, został podzielony na jedenaście rozpraw. Odbędą się one w siedzibie Audiencia Nacional przy ulicy Génova w Madrycie. Jak podaje Marca, proces ma się toczyć od 25 do 28 lutego, od 11 do 14 marca i od 25 do 27 marca w Izbie Karnej Audiencia Nacional. Oprócz Rosella na ławie oskarżonych zasiądą jego żona Marta Pineda (której grozi 7 lat więzienia), andorański adwokat Joan Besoli (10 lat), przyjaciel byłego prezydenta Barçy Libańczyk Shahe Ohanneissian (7 lat) oraz dwóch domniemanych "słupów" Pedro Andrés Ramos i Josep Colomer, którym grozi kolejno 8 i 6 lat więzienia.

Oskarżonym (z których tylko Rosell i Besoli przebywają w areszcie prewencyjnym) zarzuca się udział w organizacji przestępczej, która ukryła prawie 20 milionów euro pochodzących z łapówek od prezesa CBF w latach 1989-2012 Ricardo Teixeiry, w tym dokładnie 14 972 612 euro z nielegalnych prowizji za prawa do transmisji 24 meczów towarzyskich reprezentacji Brazylii oraz 5 milionów euro z umowy sponsorskiej z firmą Nike.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy ten Pan pochodzi z Sycylii...

Pranie pieniędzy z tego co wiem powinno się dać w cudzysłowie (lub cudzysłowiu)

Niech mu krata lekką będzie...

Masakra i taki gość rządził naszym kochanym klubem ???????????? serce boli

No i to są konkretne zarzuty. Pytanie dlaczego proces nie mógł odbyć się wcześniej, tylko tyle odsiedział bez procesu?