Aleix Vidal: Musimy ciężko pracować, by utrzymać pozycję lidera

Julia Cicha

17 października 2018, 21:00

Marca

5 komentarzy

Obrońca Sevilli Aleix Vidal opowiedział o zbliżającym się spotkaniu z Barceloną na antenie SFC Radio.

Mecz: To wciąż trzy punkty, ale pojedziemy na trudny stadion, gdzie ciężko gra się w roli gości, jeśli nie jest się maksymalnie skoncentrowanym. Barça bardzo szybko konstruuje akcje, nawet kiedy nie ma dobrego momentu w danym spotkaniu lub w sezonie. Będziemy rywalizować i spróbujemy zdobyć punkty, aby utrzymać się na czele tabeli.

Skład: Odbyliśmy kolejny dobry trening i myślimy już o sobotnim meczu. Przygotowujemy się, a kiedy dołączą gracze wracający ze zgrupowań reprezentacji, będziemy trenować w komplecie. Im nas więcej, tym więcej wątpliwości ma trener, a to dobrze, ponieważ pojawia się rywalizacja wewnątrz drużyny.

Kontuzja: Już prawie o niej nie pamiętam, ale to miejsce, które trzeba całkowicie wyleczyć, by uraz nie wrócił. Piłka nożna składa się z momentów, faz. Idealnie zaadaptowałem się w zespole i jestem do dyspozycji trenera, gdy tylko mnie potrzebuje. Mam nadzieję, że niedługo wrócę do formy z mojego pierwszego etapu w Sevilli.

Pozycja: Gra z lewej strony to coś nowego, ale jesteśmy przygotowani, by dostać szansę i jak najlepiej ją wykorzystać. Skrzydłowi odgrywają ważną rolę, muszą robić wszystko tak, jak wymaga tego szkoleniowiec.

Lider: Na początku sezonu mieliśmy dołek i wydawało się, że jesteśmy najgorsi, ale to nie tak. Teraz jesteśmy pierwsi, jednak to nie znaczy, że najlepsi. Zawsze chcemy być jak najwyżej, ale musimy pracować na tę uprzywilejowaną pozycję. Jesteśmy zadowoleni z pracy Machina, to dobry trener.

Nieobecni w Barcelonie: Kilku obrońców nie będzie mogło zagrać, ale Barça ma wiele opcji, by poradzić sobie z problemami i zmianami. Poza tym dużo częściej atakuje niż broni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca ma problem i to nie jeden. Na szczęście Atleti i Real też gra w kratkę, więc mamy jeszcze odrobinę czasu, żeby się rozkręcić. Jeśli jednak obrona nie zacznie działać jak należy to marne szanse na jakiekolwiek trofeum.

Czuje ze Valverde do listopada moze nie wytrzymac. Moze to bedzie kontrowersyjne, ale jesli mamy wygrac znowu po miernej grze, to wolę srogi wpier..ol.

Dopiero po chwili się zorientowałem że już przecież u nas nie gra

Zawodnik do formacji 4-4-2 idealny na skrzydło w obronie przeciętny w ofensywnie świetny, szkoda ze złapał kontuzje jak Lucho zaczął na niego stawiać bo grał świetnie.