Iniesta: Byłoby fantastycznie, gdyby doszło do meczu Barcelony z Vissel Kobe

Dariusz Maruszczak

17 października 2018, 15:30

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Andrés Iniesta wypowiedział się na temat ewentualnego meczu jego obecnego zespołu, Vissel Kobe, z Barceloną. Przypomnijmy, że wczoraj Blaugrana ogłosiła, że w przyszłym roku poleci na przedsezonowe tournée do Azji.

– Byłoby fantastycznie, gdyby mogło do tego dojść. Myślę, że to byłaby bezprecedensowa okazja zarówno dla mnie, jak i dla kibiców w Japonii – powiedział Iniesta na konferencji prasowej, zapytany o możliwość zmierzenia się z klubem, w którym występował przez całą karierę.

Hiszpan wyznał również, że liczy na to, iż będzie mógł wnieść więcej do zespołu Vissel Kobe. Iniesta rozegrał dziewięć meczów i strzelił dwa gole dla swojej drużyny, która zajmuje obecnie jedenaste miejsce w lidze japońskiej na pięć kolejek przed końcem sezonu. Były kapitan Barcelony stwierdził, że krok po kroku przystosowuje się do życia w Japonii i gry z nowymi kolegami. Dodał też, że został wspaniale przyjęty przez lokalnych kibiców, a Kobe jest cudownym miastem.

Barcelona nie ogłosiła jeszcze, z kim zagra podczas przyszłorocznego tournée, ale według Mundo Deportivo klub planuje zmierzyć się właśnie z Vissel Kobe. Nie ma jeszcze ustalonej konkretnej daty, ale takie spotkanie mogłoby odbyć się tylko między 22 a 28 lipca z uwagi na przepisy obowiązujące w lidze japońskiej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fantastycznie byłoby zobaczyć Mistrza znów na boisku.Japońców nie śledzę ,Andresa natomiast bardzo chętnie bym znów zobaczył w akcji.

A jeszcze niedawno mówił że nie przeżył by takiego spotkania i nie chce żeby do niego doszło :D