Tuttosport: Jordi Alba w planach transferowych Juventusu

Grzegorz Zioło

17 października 2018, 17:00

Sport

16 komentarzy
  • Jak podaje Tuttosport, Juventus będzie chciał sprowadzić Jordiego Albę w 2020 roku, jeśli piłkarz nie podpisze nowej umowy z Barceloną
  • Włosi zamierzają też przekonać do siebie Christiana Eriksena i Christiana Pulisicia, których obecne kontrakty również kończą się za dwa lata
  • Lewy obrońca Barcelony wciąż czeka na rozpoczęcie rozmów w sprawie przedłużenia umowy

Juventus planuje już kompletowanie kadry na 2020 rok i jak twierdzi włoski dziennik Tuttosport, jednym z celów transferowych Starej Damy jest lewy obrońca FC Barcelony Jordi Alba. Turyńczycy chcą także sprowadzić pomocnika Tottenhamu Christiana Eriksena i napastnika Borussii Dortmund Christiana Pulisicia. Juventus zamierza wzmocnić każdą z formacji zawodnikiem na najwyższym poziomie, a całą wymienioną trójkę łączy wspólny mianownik, jakim jest umowa wygasająca 30 czerwca 2020 roku.

Alba ma obecnie 29 lat, Eriksen - 26, a Pulisic - 20. Juventus postanowił wybiec w przyszłość z planami transferowymi i jeśli uda mu się je zrealizować, skompletuje bardzo silną drużynę relatywnie niskim kosztem. Jak podaje Tuttosport, mistrzowie Włoch nie traktują żadnego z tych zawodników priorytetowo w krótkiej perspektywie, ale uważnie monitorują ich sytuację w poszczególnych klubach, zwłaszcza jeśli chodzi o negocjacje w sprawie przedłużenia umów.

Stara Dama nie jest jedynym klubem zainteresowanym Jordim Albą. Kiedy w mediach pojawiły się informacje, że agenci zawodnika są niezadowoleni z tego, że Barcelona zwleka z rozpoczęciem rozmów o nowej umowie, zainteresowanie obrońcą wyraziły Manchester United i PSG. Alba wciąż czeka na podjęcie negocjacji przez klub i liczy na podwyżkę pensji, na którą zasłużył sobie dobrą postawą w ostatnich sezonach. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że 29-latek jest obecnie jedynym lewym obrońcą w kadrze pierwszego zespołu Barcelony.

Fot. Asociación Beticismo / CC BY-NC-SA 2.0

 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wara od Pulisicia! BVB nie może ciągle się osłabiać. Dobrze, że to tylko Tutto...

Albie nowy kontrakt należy się jak psu buda, już od dawna, nie to co temu Królowi Twittera.

Jeden bardzo dobry boczny obrońca trafił do nich ostatnio za darmo...
konto usunięte

Hahaha. Kto to wymyśla takie bzdury...

Bo priorytetem zarządu Barcy jest nowa umowa dla Messiego..

Mało istotne jest to, czy info Tuttosport ma cokolwiek wspólnego z prawdą, dla mnie nie ulega wątpliwości, że kilka poważnych europejskich klubów na pewno śledzi sytuację Alby i zwłoka ze strony naszego zarządu jest im bardzo na rękę. Sygnały od agentów Alby o Jego niezadowoleniu, czy irytacji z powodu takiego podejścia naszych speców z "działu kadr i płac" wysyłane są od dłuższego czasu, a Bartomeu i spółka zachowują się, jakby Alba miał w DNA zapisane, że będzie grał dla Barcy nawet bez kontraktu. Niech robią tak dalej. Najważniejsze, żeby Messiemu po raz kolejny poprawić warunki kontraktu i oczywiście przyznać mu z tego tytułu extra premię za sam podpis.

Bartomeu do dzieła!! Wołaj Leo do biura! Czas na nowy kontrakt, wersja 35. ..

Tuttosport to włoski Don Balon. Tyle w temacie.

To który będzie na ławie siedział Cancelo czy Jordi ?

XDDDDDDDD. Inaczej nawet nie chce mi się tego komentować.
konto usunięte

xD powodzenia