Arturo Vidal wystąpił w meczu Chile z Meksykiem; Ballou Tabla zadebiutował w reprezentacji Kanady

17 października 2018, 11:45

Brak komentarzy

Dziś piłkarze Barcelony rozegrali ostatnie mecze podczas październikowej przerwy reprezentacyjnej. Arturo Vidal wystąpił w spotkaniu towarzyskim Chile z Meksykiem, a zawodnik Barçy B Ballou Tabla zadebiutował w zespole Kanady.

Vidal przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, a jego drużyna wygrała z Meksykiem 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Nicolas Castillo w 89. minucie. Z kolei Tabla po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Kanady w meczu z Dominiką (5:0) w eliminacjach Ligi Narodów strefy CONCACAF. Piłkarz Barçy B pojawił się na murawie w 55. minucie spotkania. Przypomnijmy, że Tabla mógł również występować w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, ale zdecydował się grać dla zespołu z kraju, w którym dorastał.

Po raz 44. w reprezentacji Holandii wystąpił Jasper Cillessen. 29-latek zagrał w meczu towarzyskim z Belgią, zremisowanym 1:1. Rezerwowy bramkarz Barcelony obronił trzy strzały rywali, a przy golu Driesa Mertensa nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Bramkę dla Holandii strzelił Arnaut Groeneveld. W podstawowym składzie Oranje wystąpił Matthijs de Ligt, którym interesuje się Barcelona. Na boisku nie pojawił się za to Frenkie de Jong.

Piłkarze Barçy B wystąpili też w młodzieżowych reprezentacjach swoich krajów. Lazar Carević zagrał w meczu Czarnogóry z Kazachstanem (5:1) w kategorii do lat 21. Z kolei Abel Ruiz i Juan Miranda wystąpili w reprezentacji Hiszpanii U-19 w starciu ze Szwajcarią, wygranym 2:1. Warto również dodać, że w podstawowym składzie La Rojy do lat 21 zagrał Sergi Palencia, wypożyczony z Barçy B do Girondins Bordeaux. Prawy obrońca zaliczył dwie asysty, a jego zespół wygrał z Islandią 7:2.