W najbliższy piątek odbędzie się losowanie par 1/16 finału Pucharu Króla

Dariusz Maruszczak

16 października 2018, 17:34

RFEF

4 komentarze

Jak poinformowała Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF), w piątek 19 października o 12:00 w jej siedzibie odbędzie się losowanie par 1/16 finału Pucharu Króla.

Do rozgrywek dołącza dwadzieścia zespołów Primera División, w tym oczywiście Barcelona. Losowanie par 1/16 finału Pucharu Króla odbędzie się dzień po zakończeniu trzeciej rundy eliminacji. Zespoły z Segunda División B i Tercera División, które wywalczą awans, zmierzą się z drużynami występującymi w europejskich pucharach, a więc z Barceloną, Realem Madryt, Atlético, Valencią, Sevillą, Betisem i Villarrealem. Ponieważ klubów z trzeciej i czwartej ligi będzie jednak mniej (sześć), jeden uczestnik Ligi Europy zostanie dolosowany do jednej z drużyn grających w Segunda División.

Zgodnie z zasadami losowania pierwszy mecz u siebie zagrają zespoły z niższych lig, a jeżeli w jednej parze zostaną wylosowane drużyny z tego samego szczebla rozgrywek, o tym, kto będzie gospodarzem pierwszego spotkania, zadecyduje kolejność w losowaniu.

Pierwsze spotkania w 1/16 finału Pucharu Króla odbędą się 31 października, natomiast do rewanżów dojdzie 5 grudnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to czas by pograły rezerwy :) .
« Powrót do wszystkich komentarzy