Sztab medyczny Barcelony uspokaja lekarzy reprezentacji Francji w sprawie Samuela Umtitiego

Grzegorz Zioło

16 października 2018, 13:00

Mundo Deportivo/L'Equipe

7 komentarzy
  • Samuel Umtiti cierpi na nawrót dolegliwości lewego kolana, z którymi zmagał się już pod koniec zeszłego sezonu
  • Sztab medyczny FC Barcelony uspokoił lekarzy reprezentacji Francji, podkreślając, że nie przewiduje konieczności przeprowadzenia operacji
  • Według informacji L'Equipe Mundo Deportivo Umtiti ma wrócić do gry w połowie listopada, jednak ten termin może się jeszcze opóźnić

Samuel Umtiti pauzuje od 28 września, kiedy Barcelona potwierdziła, że obrońca cierpi na dolegliwości lewego kolana. W komunikacie nie podano, ile czasu Francuz spędzi poza boiskiem, a jedynie poinformowano, że nie zagra w meczu z Athletikiem, a "jego dostępność w kolejnych spotkaniach zależy od rozwoju sytuacji". Zawodnik do tej pory nie wrócił do gry i opuścił starcia z Tottenhamem i Valencią oraz zgrupowanie reprezentacji Francji. Wiadomo również, że nie będzie mógł wystąpić w spotkaniach z Sevillą, Interem i Realem Madryt.

Jak podaje Mundo Deportivo, powołując się na L'Equipe, lekarze reprezentacji Francji skontaktowali się ze sztabem Barcelony, ponieważ zaniepokoiły ich ostatnie niezbyt optymistyczne informacje o stanie zdrowia Umtitiego. Media donosiły, że być może potrzebna będzie operacja kontuzjowanego kolana obrońcy. Lekarze Barçy mieli jednak uspokoić swoich kolegów z Francji, wyjaśnić im ze wszystkimi szczegółami sytuację Umtitiego i poinformować, że obecnie nie przewidują konieczności przeprowadzenia interwencji chirurgicznej. 

Lekarze ze sztabu Barçy mieli przekazać Francuzom, że Umtiti cierpi na zapalenie chrząstki, z którym zmagał się już pod koniec zeszłego sezonu. Z tego powodu obrońca opuścił wówczas trzy ostatnie mecze ligowe. Tarcie w rzepce powoduje u piłkarza ból i wyciek płynu stawowego, przez co kolano staje się opuchnięte. Po każdym nakłuciu w celu usunięcia płynu zawodnik musi odpoczywać. Umtiti wykonuje ćwiczenia rehabilitacyjne, które mają zapobiec tarciom, a także pracuje nad wzmocnieniem mięśni czworogłowych, żeby zmniejszyć nacisk na kolana.

Jak mieli przekazać mediom lekarze reprezentacji Francji, plan sztabu medycznego Barçy zakłada, że Umtiti wróci do gry przed następną przerwą reprezentacyjną w połowie listopada. Obecnie nie przewiduje się konieczności przeprowadzenia operacji, ale też nie wyklucza się takiej możliwości. Nawet jeśli nie dojdzie do zabiegu, powrót obrońcy do gry również może się opóźnić. Wszystko będzie zależeć od reakcji kolana Umtitiego na leczenie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przypomina to przypadek Ledleya Kinga z Tottenhamu.

Dla mnie za dużo niewiadomych.

No i to jest konkretna informacja odnośnie urazu zastosowanego leczenia i prognoz.

Tylko żeby później się nie okazało że robią te wszystkie zabiegi a na koniec trzeba będzie jednak wykonać operację.

Ta , Barca która została z dwoma stoperami uspokaja reprezentację , która ma ich w cholerę.