FC Barcelona wykonała już 81% Planu Strategicznego 2015/21

Grzegorz Zioło

11 października 2018, 18:00

FCBarcelona.es/AS

18 komentarzy

Plan Strategiczny 2015/21 FC Barcelony, czyli droga zarządzania klubem wyznaczona przez obecny zarząd, został poddany gruntownej kontroli, żeby sprawdzić, w jakim stopniu jego założenia zostały zrealizowane.

W ostatni weekend odbyło się spotkanie z udziałem Josepa Marii Bartomeu, Óscara Graua, Jaume Masferrera i Javiera Sobrino, podczas którego przeanalizowano pięć strategicznych obszarów określonych w planie: rozwój sportowy, wpływ społeczny, projekt Espai Barça, marka i pozycja na świecie oraz zarządzanie i równowaga finansowa. Według wyników opublikowanych przez oficjalną stronę klubu, 81% z 25 dużych projektów i ponad 400 innych działań zostało już wykonanych lub jest w fazie finalizacji.

Rozwój sportowy: W ciągu ostatnich trzech lat profesjonalne sekcje FC Barcelony zdobyły 49 tytułów. W klubie powstała zawodowa sekcja kobiecej piłki nożnej oraz zostały wprowadzone w życie projekty Masia 360 i Barça Innovation Hub. FC Barcelona jest zdeterminowana, żeby utrzymać swój model gry. Klub rozważa też utworzenie żeńskiego zespołu w Stanach Zjednoczonych.

Wpływ społeczny: Poprawiła się jakość usług świadczonych na rzecz socios. Klub walczy z oszustwami, Fundacja FC Barcelony działa już w 59 krajach i ma półtora miliona podopiecznych, którzy skorzystali z jej projektów.

Espai Barça: Najważniejszym osiągnięciem było zaakceptowanie projektu nowego Camp Nou i rozpoczęcie budowy Estadi Johan Cruyff, który ma zostać ukończony w pierwszym trymestrze 2019 roku. Następnym wyzwaniem będzie ukończenie Espai Barça i pozyskanie "title rights".

Marka i pozycja na świecie: Barcelona otworzyła biura w Nowym Jorku i Hongkongu oraz rozszerzyła działalność akademii, która jest już obecna w 52 krajach i szkoli ponad 45 tysięcy dzieci. Celem klubu jest uzyskanie miliarda euro przychodów w 2021 roku.

Zarządzanie i równowaga finansowa: Klub osiągnął rekordowe przychody w wysokości 914 milionów euro i zakłada, że w kolejnym roku wzrosną one do 960 milionów. Wyniki budżetowe mieszczą się w ramach dozwolonych przez statut. Kolejne wyzwania to utrzymanie równowagi finansowej, kontrola funduszu płac i dalsza poprawa systemów zarządzania wewnętrznego.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nie wiem co sie wam nie podoba. Barca przechodzi od kilku lat złoty okres.
Zdobywa dużo nagród - trofeów.
Dokonuje modernizacji, zwiększa dochody.

Jest bardzo dobrze.

Szkoda, że w tym planie strategicznym nie pomyśleli o wynikach sportowych...

Skoro taka Barca Valverde to 81% to boje się tych 100%