France Football wyjaśnia, dlaczego usunięto ankietę dotyczącą Złotej Piłki

Łukasz Lewtak

11 października 2018, 15:44

France Football/AS

79 komentarzy

Wczoraj France Football usunęło ze swojej strony internetowej ankietę, w której czytelnicy mogli wybrać swojego faworyta w plebiscycie Złotej Piłki. Dziś francuski magazyn wyjaśnia powody takiej decyzji.

Ankietę usunięto zaledwie po jednym dniu, gdy ponad 700 tysięcy czytelników portalu oddało już swoje głosy. Najwięcej internautów wskazało, że to Leo Messi powinien otrzymać Złotą Piłkę. Na Argentyńczyka głosowało 48% wszystkich uczestników sondy. Regularność lidera Barcelony w trakcie całego roku kalendarzowego miała dla głosujących większe znaczenie niż sukcesy w Lidze Mistrzów i mistrzostwach świata. Na drugim miejscu znalazł się Mohamed Salah (31% głosów), a na trzecim - Cristiano Ronaldo (8%).

France Football wyjaśnia jednak, że utworzono wiele fałszywych kont, z których oddawano głosy. Poniżej przedstawiamy treść komunikatu magazynu.

Drodzy czytelnicy. Jak mogliście się wczoraj przekonać, byliśmy zmuszeni do usunięcia artykułu "Ankieta: głosuj na piłkarza, który według ciebie zasługuje na Złotą Piłkę 2018". Powodem było utworzenie tysięcy fałszywych kont za pomocą złośliwego oprogramowania, co powodowało fałszowanie wyników.

Chcielibyśmy przypomnieć, że ankieta została uruchomiona wyłącznie w celu uzyskania opinii i oczywiście nie wpływa na końcowy wynik plebiscytu Złotej Piłki. Jak zawsze nagroda jest wręczana przez jury złożone z wykwalifikowanych i niezależnych dziennikarzy.

Dziękuję wszystkim za to, że nie zinterpretowaliście źle zwykłego problemu technicznego, który był poza naszą kontrolą. Widzimy się 3 grudnia, kiedy to poznamy wyniki plebiscytu Złotej Piłki w kategorii mężczyzn i kobiet oraz zwycięzcę nagrody Kopa.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jasne, jasne. Typowi Francuzi, znowu zostali zaatakowani i znowu się poddali. White flag⬜️
« Powrót do wszystkich komentarzy