Oleguer: Nie czułem się zobowiązany do gry w kadrze, która nie reprezentuje mnie w żaden sposób

Łukasz Lewtak

10 października 2018, 20:00

Panenka/La Vanguardia/Marca

24 komentarze

W szczerej wypowiedzi dla magazynu Panenka były obrońca Barcelony Oleguer powiedział, że nie czuł się zobowiązany do gry w reprezentacji Hiszpanii, która była dla niego symbolem odrzucenia i do której czuł awersję z powodu tego, co reprezentowała.

- Nie czułem żadnego zobowiązania wobec kadry, która nie reprezentuje mnie w żaden sposób. Wręcz przeciwnie, generuje odrzucenie i awersję ze względu na to, co reprezentuje - powiedział Oleguer, który w 2005 roku wziął udział w zgrupowaniu drużyny narodowej, ale nie zadebiutował w niej w oficjalnym meczu, ponieważ odmówił gry.

- Odbyłem bardzo szczerą i spokojną rozmowę z Luisem Aragonésem. Nie mogłem czuć się tam dobrze. Poza tym to mnie nie interesowało. Nie oglądałem ani mistrzostw Europy, ani mistrzostw świata - podkreślił Katalończyk.

- Byłem w centrum tego wszystkiego i niektórzy uznawali mnie za ikonę ze względu na to, co mówiłem. Z kolei inni mnie nienawidzili. Zawsze zdawałem sobie z tego sprawę - zaznaczył były obrońca, który zakończył piłkarską karierę w 2011 roku.

Oleguer wspomniał również swój etap w Barcelonie. - Rijkaard naznaczył pewną epokę w historii klubu. Z kolei Ronaldinho miał warunki fizyczne i nieziemską technikę, jednak nie chodzi tylko o to, żeby być dobrym, ale również o to, aby mieć odpowiednią mentalność i regularność.

Były obrońca odniósł się także do pamiętnego meczu Barcelony z Las Palmas, który odbył się przy pustych trybunach na Camp Nou w dniu katalońskiego referendum i związanych z nim starć obywateli z policją. Oleguer uważa, że Barça w dużo bardziej zdecydowany sposób pokazałaby, jakiego modelu społeczeństwa broni, gdyby nie zdecydowała się na rozegranie tamtego spotkania.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kiedyś Gabri, później Oleguer, teraz Roberto. Mierny, bierny ale ... Katalonczyk.

« Powrót do wszystkich komentarzy