Sport: Przedstawiciele Barcelony będą w Brazylii obserwować występy Pedrinho [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

10 października 2018, 12:30

Sport

35 komentarzy

Wczoraj informowaliśmy, że podczas przerwy reprezentacyjnej przedstawiciele FC Barcelony polecą do Brazylii, aby obserwować utalentowanych zawodników. Dziś dziennik Sport podaje, że jednym z nich ma być Pedrinho.

Barça już od dłuższego czasu śledzi występy 20-latka, a André Cury miał we wrześniu spotkać się z agentami zawodnika, aby porozmawiać o jego sytuacji. Pedrinho jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Brazylii i bywał nawet porównywany do Ronaldinho. Najczęściej występuje na prawym skrzydle, choć jest lewonożny. Barcelona ceni jego umiejętność gry jeden na jeden i odwagę w dryblingu. W ostatnich latach Pedrinho pracował również nad zwiększeniem siły fizycznej. Ewentualne negocjacje z Corinthians nie będą łatwe, ponieważ kontrakt Brazylijczyka z tym klubem obowiązuje do 2020 roku, a zapisana w umowie klauzula odejścia wynosi 50 milionów euro.

Dziś w nocy Ramon Planes i Pep Segura będą mieli dobrą okazję do obejrzenia Pedrinho w akcji. Corinthians zmierzy się bowiem na wyjeździe z Cruzeiro w pierwszym meczu finału Pucharu Brazylii. Rewanż odbędzie się za tydzień. Dla drużyny z São Paulo będzie to bardzo istotny dwumecz z uwagi na słabą postawę zespołu w rozgrywkach ligowych. Warto dodać, że to właśnie Pedrinho zapewnił Corinthians awans do finału dzięki strzeleniu bramki na 2:1 w półfinałowym starciu z Flamengo.

W wywiadzie dla Fox Sports Pedrinho powiedział, że nikt z nim nie rozmawiał osobiście na temat transferu, więc na razie skupia się na grze w Corinthians. Brazylijczyk przyznał jednak, że podoba mu się hiszpański futbol i łatwo byłoby mu się do niego przystosować, ponieważ pasuje do takiego stylu gry.

Jak donosi Globoesporte, do Barcelony nie trafi za to Lucas Paqueta. Walkę o sprowadzenie Brazylijczyka miał wygrać Milan, który zapłaci za 21-letniego pomocnika 35 milionów euro, gdy piłkarz przejdzie testy medyczne. Barça już wcześniej podjęła decyzję o wycofaniu się z licytacji, a o zawodnika walczył również PSG.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet biorąc pod uwagę to, że jest młody to nie ma podjazdu do R10.
« Powrót do wszystkich komentarzy