Guangzhou pisemnie poinformowało Barçę, że zapłaci 50 mln euro za Paulinho

Łukasz Lewtak

4 października 2018, 14:45

Marca

22 komentarze

Guangzhou Evergrande pisemnie poinformowało FC Barcelonę, że skorzysta z opcji wykupu Paulinho za 50 milionów euro w styczniu 2019 roku.

Obecnie Brazylijczyk jest wypożyczony do klubu, w którym grał już przed przejściem na Camp Nou w 2017 roku (koszt transferu wyniósł 40 milionów euro). W lecie pojawiły się wątpliwości, czy klauzula wykupu Paulinho zawarta w umowie wypożyczenia jest obowiązkowa, czy też nie. Mówiono, że z powodu restrykcyjnych przepisów w Chinach Guangzhou nie może pozwolić sobie na tak duży wydatek w 2018 roku. Teraz jednak wiadomo już, że Barcelona wzbogaci się o 50 milionów euro, a Paulinho po raz kolejny stanie się piłkarzem Guangzhou Evergrande.

Niedawno dyrektor wykonawczy FC Barcelony Oscar Grau oraz skarbnik zarządu i wiceprezydent klubu Enric Tombas poinformowali, że w projekcie budżetu na obecny sezon zapisano przychody z transferów na poziomie 137 milionów euro. Blaugrana praktycznie zrealizowała już swój cel, ponieważ oprócz Paulinho sprzedała Yerry'ego Minę (30,25 mln), Lucasa Digne'a (20,2), Aleixa Vidala (8,5), Marlona (6), Arnaiza (5) i De Galarretę (0,5). Łącznie uzyskała za tych zawodników 120,5 miliona.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta historia to prawdziwy wybryk natury.
Zawodnik którego nikt nie chciał w klubie (albo większość)
A po roku, zawodnik, którego większość nie chciało sprzedać :)

@david89: Na podstawie jego biografii można by było nakręcić niezły dramat sportowy z happy endem :D od niechcianego zawodnika w Polsce po podstawowego reprezentanta Brazylii ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy