Javier Bordas: Nieobecność Leo Messiego dyskredytuje nagrodę "The Best"

Radek Koc

25 września 2018, 12:56

Marca

7 komentarzy

Javier Bordas, jeden z dyrektorów pracujących w Barcelonie, udzielił krótkiego wywiadu przed podróżą do Londynu na galę FIFA The Best. Bordas odniósł się do nieobecności Leo Messiego. 

- Messi nie jedzie na galę, ponieważ ma problemy rodzinne i nie może przyjechać. Jego decyzja nie ma żadnego związku z meczem przeciwko Gironie. Nie ma powodów do niepokoju. Trenował i czuje się dobrze. Wielka szkoda, że najlepszy piłkarz na świecie nie może zaszczycić takiej gali swoją obecnością. Messi naprawdę chciał się tam udać, ale pojawił się ten problem i zrezygnował. 

Bordas skomentował również nieobecność Messiego w trójce finalistów plebiscytu. - Ludziom związanym z futbolem wydaje się dziwne, że nagroda nie trafi w tym roku w ręce Messiego. Pozostaje najlepszy na świecie od wielu lat. Jego nieobecność dyskredytuje tę nagrodę. Wszyscy mają świadomość, że jest najlepszym piłkarzem w każdym aspekcie. Najlepiej podaje i najlepiej wykańcza akcje. Jest najlepszy od wielu lat - powiedział. 

Bordas przewidział również wygraną Chorwata. - Z trzech nominowanych do nagrody Modrić jest faworytem przed Cristiano. Ze względu na wszystko to, co osiągnął w zeszłym roku. Sezon zakończył się jednak z 17-punktową przewagą Barçy nad Realem i powinno się wyróżnić więcej piłkarzy naszego klubu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Te nagrody to paranoja od wielu lat
Komentarz usunięty przez użytkownika

Messi jest klasą sam dla siebie.
Ciekaw jestem tylko jednej rzeczy. W piłce zrobi się niezłe zamieszanie jak Messi skończy karierę, ponieważ wszystkie najważniejsze nagrody będą nazwane od nazwiska piłkarza, który ustanowił rekord.

Te nagrody dyskredytują same siebie, od lat...

17 punktów przewagi nad Realem rzeczywiście robi wrażenie, ale po porażce z Romą szybko uznano sezon Barcy za nieudany. Ciekawe czy bardziej docenionoby ligowy sezon, w kontekście nagród indywidualnych, gdyby zakończyłby się bez porażki.