Pere Pons: Podałem Lengletowi rękę, bo myślałem, że to ja faulowałem

Julia Cicha

24 września 2018, 01:19

Marca

22 komentarze

Po zremisowanym 2:2 spotkaniu z Barceloną Pere Pons skomentował przebieg meczu oraz kontrowersyjną czerwoną kartkę dla Clementa Lengleta.

Wyrzucenie Lengleta: Nie wiem, czy była to agresja, obaj byliśmy na granicy, zderzyliśmy się. To VAR decyduje, nie wiem, czy było to na czerwoną kartkę… Prawdę mówiąc, zostałem uderzony, ale nie wiem, czy Lenglet zostawił tak łokieć. Jeśli VAR to ukarał, to musiało dojść do naruszenia przepisów.

Decyzja sędziego: Przepraszam Lengleta. Tutaj decyduje ktoś trzeci, czyli VAR. Ani ja, ani Lenglet nie jesteśmy winni. Nie zauważyłem kontaktu z jego łokciem. Podałem mu rękę, bo na początku myślałem, że to ja sfaulowałem.

Mecz: Myślę, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, nie podoba mi się, że więcej mówi się o kartce.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
DC7

Obawiam się że Real będzie miał więcej korzyści ze stosowania VAR niż jak go nie było..

Według mnie Lenglet najpierw solidnie został uderzony w kolano i nie kontrolował zupełnie ruchu ręki

Kiedyś Messi dostał reprezentacji czerwona za to ze odwinal chlopu w ryj z lokcia, specialnie czy nie ale mialo to miejsce przez to ze chlop go chamsko lapal za rękę... Co najśmieszniejsze Argentyna dostała rzut wolny:|

Czerwona kartka była, bardziej denerwuje mnie brak odgwizdania faulu w polu karnym na Busim, niby jest var ale i tak sędzia decyduje czy z niego skorzystać. Sędziowie zasiadający przy monitorach od razu powinni dać znać głównemu że trzeba wrócić do danej sytuacji.

Piłkarze to jednak sa malego rozumku... Var to system, decyduje dalej sedzia, nie kamera

Nie zauważył kontaktu z jego łokciem? To po czym on się tak zwijał na ziemi?

Logika podpowiada, że z duchem gry można było dać max żółte. Leglet był faulowany w tej sytuacji przez co tracił równowagę i przez to uderzenie w twarz przeciwnika. Jednak przepisy mówią jasno. Uderzenie w twarz to czerwona kartka i koniec kropka. A szkoda bo do 35 min Francuz grał całkiem nieźle spotkanie. Oby tylko się nie zacial po tym wydarzeniu

Lenglet i pozostali gracze Barcy musza zrozumiec, ze takie zagranis beda wylapywane przez VAR. Dla mnie ewidentne czerwo. Liczy sie efekt a pozniej zamiar.

I takie wypowiedzi się bardzo, ale to bardzo szanuje, tymbardziej, że w dzisiejszych czasach to już rzadkość.. Niestety..
Po Potrójną Koronę Wielka Barcelono!!❤️
Vamos!! ❤️

Szacunek dla Ponsa. Ja bym dał czerwoną kartkę, ale sędzia wybroniłby się z każdej decyzji.