Sergi Rosanas z Juvenilu A zachwycił Ruuda van Nistelrooya

Radek Koc

21 września 2018, 21:47

Mundo Deportivo

Brak komentarzy

Barcelona mierzyła się z PSV Eindhoven na Miniestadi w ramach rozgrywek UEFA Youth League w zeszły wtorek. Gospodarze wygrali 2:1, ale to nie zepsuło dobrego humoru Ruudowi van Nistelrooyowi.

Holender jest obecnie trenerem młodzieżowej ekipy PSV i był zachwycony jakością gry zademonstrowaną na boisku przez obie drużyny. - Powiedziałem moim piłkarzom, że mimo porażki jestem bardzo dumny z ich występu.

Van Nistelrooy zachwycił się jednak w sposób szczególny Sergi Rosanasem, który gra w Barcelonie na pozycji prawego obrońcy. Holender specjalnie zwrócił się do 17-latka po spotkaniu. W czasie krótkiej rozmowy pochwalił go i pogratulował występu. Zdarzenie miało miejsce w czasie wspólnego posiłku obu drużyn. UEFA chce w ten sposób promować właściwego ducha sportu i umożliwiać piłkarzom oraz trenerom wymianę spostrzeżeń.

Na początku tego roku Sergi Rosanas przedłużył swój kontrakt z Barceloną. Obecna umowa wiąże go z klubem do 2021 roku. W ten sposób Barça "zabezpieczyła" kolejny wielki talent. Rosanas debiutował w UEFA Youth League już w zeszłym sezonie w meczu przeciwko portugalskiemu Sportingowi. Miał wtedy zaledwie 16 lat. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł