Nie najlepsze statystyki bramkowe Luisa Suáreza w Lidze Mistrzów

Radek Koc

21 września 2018, 20:00

Mundo Deportivo

44 komentarze

Luis Suárez ma spory problem z umieszczaniem piłki w siatce w europejskich rozgrywkach. W zeszłym sezonie udało mu się zdobyć zaledwie jedną bramkę w meczu z Romą na Camp Nou.

Luis Suárez zakończył mecz z PSV Eindhoven bez zdobytej bramki, choć wykonał bardzo dobrą pracę pod względem taktycznym. Jeśli chodzi o ten aspekt, trener Valverde mógł się czuć zadowolony. 

Prawdą jest natomiast, że statystyki Urugwajczyka w Lidze Mistrzów mogą niepokoić sztab szkoleniowy i kibiców Barcelony. W ostatnich sezonach Champions League piłkarz notował coraz mniejsze zdobycze bramkowe. W sezonie 2014/2015 Suárez zdobył 7 goli. Kolejną kampanię zakończył z 8 bramkami na koncie. Następnie strzelił jedynie 3 gole w sezonie 2016/2017 i 1 w rozgrywkach 2017/18.

Niepokojący jest również fakt, że ostatnia bramka na wyjeździe została zdobyta przez Suáreza w 2015 roku w Rzymie. Wszyscy w Barcelonie liczą, że Urugwajczyk przerwie wreszcie złą passę i zacznie strzelać więcej goli w Lidze Mistrzów. 

Fot. Lluis / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

dajcie spokój marudy ;)
Elo pistolero nie powiedział ostatniego słowa, a nawet gdyby jego licznik miał 0 na koniec sezonu a zdobędziemy LM to będę się cieszył ze zdobycia LM a nie szukał dziury w całym i sensacji :)

@vegeta10: Jak licznik naszej #9 będzie wynosił (w Lidze Mistrzów) "0" to gwarantuje Tobie, że jej nie zdobędziemy. W ub. sezonie jego forma w Lidze Mistrzów była tragiczna (strzelił jedną bramkę w całych rozgrywkach). Najgorsze, że nie mamy dla niego zmiennika, o czym co niektórzy sobie przypomną w 1/8 lub 1/4 (jak dojdziemy tak daleko).
« Powrót do wszystkich komentarzy