COPE: RFEF nie wyda zgody na rozegranie meczu Girony z Barceloną w Miami

Grzegorz Zioło

21 września 2018, 10:30

COPE/Mundo Deportivo/Sport

9 komentarzy

Jak podało radio COPE w programie "El Partidazo", Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) podjęła ostateczną decyzję o niewydaniu zgody na rozegranie meczu pomiędzy Gironą i FC Barceloną w Miami. Luis Rubiales od początku był przeciwny pomysłowi LaLigi i nie dał się przekonać argumentom Javiera Tebasa.

Dział prawny RFEF napisał list, który ma dziś wysłać do prezesa LaLigi. Federacja uzasadnia w nim swoją decyzję i powołuje się na zdanie wielu innych organów przeciwnych rozegraniu spotkania ligowego w Ameryce Północnej. Należą do nich między innymi UEFA i FIFA, hiszpański rząd oraz Stowarzyszenie Piłkarzy Hiszpańskich (AFE). Listy otrzymają również prezesi UEFA i FIFA.

RFEF nie przedstawiła jeszcze oficjalnie i publicznie swojego stanowiska, jednak na informację radia COPE powołują się też inne hiszpańskie media. Jak podaje Sport, jednym z powodów odrzucenia pomysłu LaLigi jest ryzyko wypaczenia rozgrywek, ponieważ jeśli Girona rozegra jeden z domowych meczów poza Estadio de Montilivi, skorzysta na tym FC Barcelona, zaś pozostałe kluby, które będą musiały grać z Gironą w normalnych warunkach, będą mogły czuć się pokrzywdzone.

Fot. La Moncloa - Gobierno de España / CC BY-NC-ND 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A co się teraz stanie w związku z tą podpisaną wcześniej umową? :D Jakieś kary?

Super!!! Wspaniale!!!

i bardzo dobrze !!

Świetna wiadomość, brawa dla nich !

Wreszcie ktoś mądry :)
konto usunięte

W końcu mądra decyzja.