Valverde przegrał mniej spotkań niż Luis Enrique i Pep Guardiola w pierwszych 65 meczach w roli trenera Barcelony

Dariusz Maruszczak

20 września 2018, 09:30

Mundo Deportivo

94 komentarze

Jak podaje Mundo Deportivo, podczas pierwszych 65 meczów w roli trenera Barcelony Ernesto Valverde poniósł mniej porażek niż jego słynni poprzednicy Luis Enrique i Pep Guardiola.

Obecny szkoleniowiec Barcelony nie zaznał goryczy porażki w 60 z 65 spotkań, a więc w ponad 92% pojedynków. Do tej pory zaliczył 47 zwycięstw i 13 remisów. Valverde nie odniósł jednak najwięcej zwycięstw z wymienionej trójki, ponieważ Luis Enrique wygrał 53 mecze, natomiast Pep Guardiola o jeden mniej od Txingurriego.

Valverde od momentu objęcia Barcelony przegrał tylko w pięciu starciach. Dwie porażki jego zespół zaliczył w spotkaniach z Realem Madryt o Superpuchar Hiszpanii, które odbyły się w połowie sierpnia. Później jednak Blaugranie przydarzyły się tylko trzy wpadki: z Espanyolem w Pucharze Króla, Romą w Lidze Mistrzów i Levante w LaLidze. Mimo zaledwie trzech potknięć w 56 meczach druga z porażek kosztowała Barcelonę brak sukcesu w Lidze Mistrzów.

Fot. Tunde Eludini / CC BY-SA 4.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I to jest piękny przykład jak statystyka buduje skrzywiony punkt widzenia. W 2014/2015 przegraliśmy chyba 7 lub 8 meczów we wszystkich rozgrywkach, a za Valverde tylko 5. Wtedy zgarnęliśmy tryplet, teraz dublet i odpadliśmy z hukiem z LM. Wniosek? Żeby wygrać wszystko trzeba wiedzieć kiedy można przegrać... :)
« Powrót do wszystkich komentarzy