Menotti: Myślę, że trzymanie koszulki z numerem 10 dla Messiego nie jest dobrym pomysłem

Ela Rudnicka

13 września 2018, 18:15

Mundo Deportivo, Olé

10 komentarzy

Były selekcjoner reprezentacji Argentyny i szkoleniowiec FC Barcelony César Luis Menotti wyraził swoją opinię nt. Leo Messiego i jego roli w drużynie Albicelestes.

- Nie wydaje mi się, by trzymanie dla niego "10" było dobre. Myślę, że jemu na tym aż tak nie zależy – powiedział w rozmowie z TyC. Ponadto podczas programu "Cómo Te Va" dodał: - uważam, że Leo wróci, ale nie można próbować ściągać go na siłę.

Dla porównania wyjaśnił również, dlaczego Maradona występował w reprezentacji Argentyny z "10": - Diego rozmawiał ze mną, pytał, co ma zrobić, aż w końcu poprosił Kempesa o możliwość gry z "10", a dla niego to nie był żaden problem. Marzył o grze z tym numerem, ponieważ uwielbiał Pelé. "10" Brazylijczyka to najbardziej znana koszulka świata.

Argentyńczyk wyraził również wątpliwości dot. nowego projektu reprezentacji Argentyny: - nie wierzę w plan 10-letni dla reprezentacji, myślę, że powinno to dotyczyć futbolu argentyńskiego w ogóle. Trzeba mieć pomysł, szacunek i postawić wyżej aspekty zw. z kulturą piłki nożnej niż te biznesowe.

- Dobrze, że tym razem postanowili się nie spieszyć z podejmowaniem decyzji, jeśli nie są pewni. Powinni dyskutować, rozmawiać, dawać sobie wskazówki... Nie ma pośpiechu. Wstyd było mi być częścią argentyńskiego futbolu, kiedy mieliśmy chwilę na wybór między Bauzą albo Sampaolim – zapewnił Menotti.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dopóki Messi nie zakończy kariery piłkarskiej, to sądzę, że żaden z Argentyńczyków nie ośmieli się nawet pomyśleć o jego ,,10". Ale na dzień dzisiejszy to Argentyńczycy mają większy problem. Oni nie mają drużyny.

Chyba Argentyna ma większe problemy niż kto ma grać z 10.

Myślę, że żaden piłkarz Argentyny nie kwapiłby się do wzięcia koszulki z "10" pod nieobecność Messiego. Odpowiedzialność i presja by go przytłoczyły