Mecz Tottenhamu z Barceloną odbędzie się na Wembley

Julia Cicha

3 września 2018, 22:00

Mundo Deportivo

29 komentarzy

Tottenham Hotspur poinformował, że wszystkie mecze tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rozegra na Wembley. W tym czasie będzie kontynuował przeprowadzkę na nowy stadion.

Dla Barcelony oznacza to powrót na stadion, na którym wygrała trzecią Ligę Mistrzów w historii klubu. Starcie z Tottenhamem zaplanowano na 3 października. Początkowo Anglicy mieli grać na nowym White Hart Lane od 15 września, jednak problemy związane z bezpieczeństwem opóźniły debiut. Tym samym Spurs zmierzą się na Wembley również z Interem i PSV.

Prezes Tottenhamu Daniel Levy powiedział: − staramy się, by stadion był gotowy do gry jak najszybciej. Z opóźnieniem wiążą się dodatkowe koszty wynajęcia nowego miejsca, a także niedogodności dla kibiców. Chciałbym przeprosić i podziękować za wsparcie. Mauricio i piłkarze pozytywnie przyjęli zmianę stadionu, za co bardzo ich szanuję.

Fot. Nicholas Babaian / CC BY-SA 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

na Wembley wygraliśmy czwartą, nie trzecią, trzecią wygraliśmy na Stadio Olimpico w Rzymie

@Chwytliwy: Trzecią. Chodzi o Ligę Mistrzów. w 1992 był to jeszcze Puchar Europy.

@Chwytliwy: W tekście nie ma błędu, to Ty się mylisz. Pierwszy Puchar Europy (nota bene też na Wembley) Barca zdobyła w 1992 roku, kiedy nie było jeszcze Ligi Mistrzów i grali wyłącznie mistrzowie poszczególnych krajów. Liga Mistrzów została powołana do życia rok później. W rzeczywistości Barcelona wygrała dotychczas cztery razy LM i jeden raz Puchar Europy Mistrzów Krajowych. W PEMK forma rozgrywek była inna, grano od pierwszej rundy systemem pucharowym, dopiero w LM wprowadzono system grupowy.

@Mike74: Idąc tym tokiem, Real nie zdobył jeszcze La Decimy, a UEFA też błędnie to interpretuje bo na koszulkowych naszywkach mamy cyfrę 5.

@patrykppp17: Słuszna uwaga, ale połowiczna.

LM jest kontynuatorką PEMK, tak samo jak LE dawnego pucharu UEFA. Jeszcze kilkanaście lat temu były rozgrywki pucharu Zdobywców Pucharów oraz puchar Intertoto- najmniej ważny, takie wakacyjne rozgrywki, ale Widzew Łódź ma go w swojej kolekcji, jako jedyna polska drużyna zdobyła europejski puchar.

Trofeum za zdobycie PEMK zostało scedowane na LM, dlatego na naszywkach widnieje symbol tego pucharu z sumą za zdobycie PEMK i LM. Niemniej, jeśli chodzi tylko o LM to Barca wygrała ją cztery razy.

@Mike74: Tak, wiem, że to kontynuacja tych rozgrywek. Nie słyszałam jednak, żeby ktoś mówił, ze mamy 4 ligi mistrzów i jeden PEMK, lub tym bardziej, że Real zdobył tylko 7 lig mistrzów. Te trofea są uznawane na równi, tym bardziej, jeśli to kontynuacja. Trofea powinny być również kontynuowane a nie dzielone na różne.

@Mike74: No to przepraszam
« Powrót do wszystkich komentarzy