Sergio Busquets po spotkaniu kapitanów klubów Primera División: Jedność daje nam siłę

Julia Cicha

23 sierpnia 2018, 19:00

Marca

13 komentarzy

Sergio Busquets był wczoraj obecny na spotkaniu kapitanów klubów Primera División ze Stowarzyszeniem Hiszpańskich Piłkarzy, którego jest wiceprezesem. W filmie zamieszczonym na Twitterze AFE pomocnik podkreślił jednomyślność zawodników w kwestii negatywnej oceny pomysłu rozgrywania spotkań w USA.

− Jesteśmy zjednoczeni, jedność daje siłę, tak jak powiedział nasz prezes David Aganzo. Mamy takie samo zdanie w kwestii tego, czego chcemy, co nas dotyczy i co jest najlepsze dla piłki nożnej – powiedział zawodnik Barcelony. Wczoraj David Aganzo zapewnił na konferencji prasowej, że piłkarze nie zawahają się przed użyciem ostatecznych środków i nie wykluczają nawet strajku, jeśli LaLiga nie odwoła decyzji o rozgrywaniu meczów w Stanach Zjednoczonych w ramach porozumienia z firmą Relevent.

Madrycka Marca informuje dziś jednak, że gracze nie rozmawiali o strajku, a słowa prezesa AFE wywołały w nich zdziwienie. Reprezentanci 14 z 20 klubów Primera División (z Barcelony obecny był również Sergi Roberto) nie zgadzają się na grę w Stanach Zjednoczonych, ponieważ nie uzgodniono z nimi tej decyzji. Nie rozumieją również, dlaczego kluby, świadomome planów LaLigi, nie poinformowały o nich swoich graczy.

W ramach wspomnianej umowy LaLiga chce rozwinąć piłkę nożną w USA, a także stworzyć LaLigę North América, która będzie w połowie własnością każdej ze stron. Będzie też jedynym przedstawicielem LaLigi w USA i Kanadzie w sprawach biznesowych oraz związanych z promowaniem kultury piłki nożnej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Busquets to niech się lepiej zajmie grą bo póki co jego występy były dramatyczne. Rafinha zjada go na śniadanie.

@snake99: ????? Zupełnie 2 różne pozycje, inne zadania, styl gry. Jak można ich porównywać?
@snake99: idź lepiej zjedz kanapeczkę na śniadanie
jak można takie bzdety pisać ?

@snake99: XDDDDDDDDDD Ty chyba nie wiesz na czym pilka nozna polega.

@snake99: Specjalnie was ziomek trolluje pewnie przyszedł od białych. Nie dawajcie się wciągać w taką bez sensu dyskusje wie , że w tym sezonie nic nie wygrają i już ból dupy po 1 kolejce :D

@kulka: Za dużo FIFY zapewne :D

@snake99: Odstaw towar albo bierz mniej.
« Powrót do wszystkich komentarzy