Mundo Deportivo: Prace nad Estadi Johan Cruyff są już na bardzo zaawansowanym etapie

Ela Rudnicka

21 sierpnia 2018, 13:30

Mundo Deportivo

11 komentarzy

Prace nad budową Estadi Johan Cruyff, który już niedługo ma zastąpić Miniestadi, są już na bardzo zaawansowanym etapie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt zostanie otwarty już w lutym 2019 roku. W miejsce Miniestadi powstanie natomiast Nou Palau.

Przy wyjeździe z Barcelony zza ogrodzenia autostrady AP-7 widać już  bardzo wyraźnie szkielet stadionu oraz dach trybuny nowego obiektu. Na stadionie swoje spotkania rozgrywać będą Barcelona B oraz drużyna żeńska, a prace zostaną zakończone "w pierwszym trymestrze 2019 roku", jak niedawno poinformował Josep Maria Bartomeu podczas Światowego Kongresu Peñas.

Estadi Johan Cruyff ma zmieścić 6000 osób, a jego budowa ma łącznie kosztować ok. 12 milionów euro. Obiekt zastąpi Miniestadi, w miejsce którego z kolei powstanie Nou Palau. Na obiekt ten wydane zostanie ok. 90 milionów euro, a prace rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym sezonie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ktoś mi powie czy mają zbudować od nowa Camp Nou jeśli tak to gdzie ma powstać, czy po prostu będzie remont obecnego stadionu?

szkoda, ze jak sie wchodzi w wiadomosc to juz np nie ma tego zdjecia co jest na miniaturce :) a powinno byc w wiekszym formacie :)

Mógłby ktoś powiedzieć co to będzie to nou palau? ;)