Ousmane Dembélé zyskał miejsce w pierwszym składzie Barcelony

Julia Cicha

19 sierpnia 2018, 16:15

AS

164 komentarze

Będzie musiał zadbać o jego utrzymanie, ale Ousmane Dembélé ma już pewne miejsce w pierwszym składzie Barcelony. Pokazały to mecze z Sevillą oraz Alavés.  Francuz pokazał w nich wiele dobrego, choć wymagania są jeszcze większe. Jego podania nie były idealne (79% skuteczności), ale wiele zagrań zawodnika pomogło zespołowi.

Dembélé nie przegrywał w starciu z Alavés pojedynków indywidualnych, pracował w obronie, umiał schodzić do środka, otwierając drogę Albie, szukał Messiego i Suáreza oraz dobrze wybierał moment podania lub przyspieszenia gry. Francuz wbiegał w pole karne i trzykrotnie uderzał na bramkę – dwa razy niecelnie, raz strzał wybronił Pacheco. Ousmane bywał określany jako rozkojarzony lub nawet niezdyscyplinowany (plotkowano m.in. o jego spóźnieniach na treningi) i pojawiały się obawy o jego brak adaptacji w drużynie. Teraz wydaje się, że sytuacja uległa zmianie.

Skrzydłowy dobrze zaczął obecny sezon, wcześniej wrócił do treningów, szybko złapał formę, w czym pomogły mu jego warunki fizyczne, i teoretycznie ma wsparcie trenera oraz klubu. Mimo że mówiono o jego potencjalnym wypożyczeniu lub sprzedaży, podsycanym przez niekonkretne wypowiedzi samego gracza, wydaje się, że ostatnie wydarzenia rozwiązały problemy Dembélé. Teraz jest on członkiem pierwszego składu i zaczyna już mówić językiem Barçy i Messiego, co jest konieczne do częstej gry. Na jego pozycji wymaga się bramek i asyst, ale Francuz jest na dobrej drodze do poprawienia swoich statystyk.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W meczu z Sevilla też grał piach jak zwykle, uratowała go bramka. Ten człowiek nie nadaje się Barcelony i to ewidentnie widać.

Wczoraj dostał wystawke i zmarnował. Ile jeszcze będziemy czekac aż odpali? 10 lat?

@Czelestyn13: Ile będziemy czekać aż ty sobie pójdziesz z tej strony ?
Proponuję 50 lajków do tego komentarza.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

@Czelestyn13: Uuuuuu,obrażać potrafi każdego,ale powiedz jemu niepochlebne słowo to nagle robi z siebie ofiarę....

@Czelestyn13: Z Sewillą więcej wygranych pojedynkow od Messiego i do tego 2 kluczowe podania. Płacą ci za pisanie bzdur? Z Sewilla bez watpienia drugi gracz po Messim.

@Skaramuczi: Wtrącę, się..
Na tej stronie, każdy ma prawo wyrażać swoje opinie i poglądy. Każdy to widzi inaczej, jestem tego zdania, że jeżeli Dembele miałby szkodzić Cou w ustawieniu, to Dembele na wypożyczenie. Ale pożyjemy zobaczymy :)

@Czelestyn13: Ja nie chce lajków lepiej nie pisz bzdur to będzie lepsza nagroda ...

@Czelestyn13: O kurka jak ostatnio sprawdzałem było 56, teraz 131. Musiałeś nieźle zajść za skórę.......
« Powrót do wszystkich komentarzy