Ivan Rakitić: Pozycja, na której gram, nie ma znaczenia

Julia Cicha

19 sierpnia 2018, 01:39

Mundo Deportivo

46 komentarzy

Ivan Rakitić zagrał wczoraj w linii pomocy z Busquetsem i Roberto, pełniąc nieco inną niż zazwyczaj rolę na boisku. Po spotkaniu Chorwat udzielił wypowiedzi dla mediów.

− Zrobię wszystko, czego potrzebują trener i zespół. Pozycja nie ma znaczenia.

− To normalne, że w pierwszej kolejce wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani. Z upływem czasu będziemy coraz lepsi. Nie możemy doczekać się Ligi Mistrzów, ale wiemy, że LaLiga również jest bardzo ważna.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jestem ciekaw jak grałby w ustawieniu 4231. Busquets miałby mniej roboty? Mógłby rzucać długie piłki suarezowi? Jak wtedy zespół by się spisywał? Bardzo lubię tego pilkarza. Nie robi fajerwerków, ale odwala gigantyczna prace w meczach. Tego można nie widzieć, do tego trzeba trochę dorosnąć. Trzeba zostawić fife i nie patrzec na statystyki kto ma jaka szybkość i technike. Ivan bardzo dużo zbiera, asekuruje kiedy trzeba. Umie podać, umie trzymać balon. Dla mnie - jest to piłkarz z topu. Oby grał jak najdłużej z nami.

Rakitić ty nigdy nie będziesz lepszy!

Akurat dla niego ma ogromne znaczenie! Zero techniki, szybkości! Granie prostych piłek na alibi, zero ryzyka. No chyba że się poślizgnie albo niedokładnie zagra piłkę na 5m. To wtedy rzeczywiście stwarza ryzyko. Byłby dobrym zmiennikiem dla Busiego bo tylko tam się nadaje. Teraz czas Coutinho i Arthura w Barcie. Rakieta jest za słaby na pierwszy skład a dla mnie za słaby wogóle na taki poziom jak Barcy.

Jak dla mnie Rakitić to w meczu gwarancja spokoju. Oczywiście zdarzają mu się wpadki, no ale kto ich nie ma - nie myli się tylko ten co nic nie robi.

Niby fajnie, niby spoko. No ale dalej dużo w defensywie, mienie w ofensywie. Chyba zapomina, że Busquets gra za nim. Za mało ryzyka, za mało podań otwierających.

Jeden z moich ulubionych zawodników, zawsze robi czarną robotę, a od Rambli dostaje pręgi...

Nowy sezon, nowy stary hejt na Rakietę. Jak mówi powiedzenie szkoda, że ryby i dzieci głosu nie mają.

Nie wiem czemu go Valverde go już wystawia jak ewidentnie jeszcze nie jest w formie , wczoraj bardzo przeciętnie zagrał.

Chętnie bym wymienił Rakiete za Pogbe :)