Bramkarz Barcelony B Iñaki Peña doznał urazu kolana prawej nogi

Dariusz Maruszczak

18 sierpnia 2018, 12:30

FCBarcelona.cat

4 komentarze

Jak poinformowała FC Barcelona na oficjalnej stronie internetowej klubu, bramkarz zespołu rezerw Iñaki Peña doznał urazu.

19-latek zranił się w kolano, co wymagało założenia dziesięciu szwów. Tym samym Peña nie zagra w ostatnim meczu towarzyskim z Cornellą, a jego powrót do gry będzie uzależniony od postępów w leczeniu.

Po odejściu Adriana Ortoli Peña walczy o miejsce w składzie Barcelony B z Jokinem Ezkietą, Sergim Puigiem i Lazarem Careviciem. Przynajmniej jeden z nich powinien opuścić klub jeszcze przed końcem letniego okienka transferowego, a Peña będzie miał teraz utrudnione zadanie. Na jego korzyść przemawia to, że w poprzednim sezonie wygrał UEFA Youth League z juvenilem A prowadzonym wówczas przez obecnego trenera Barçy B Francisco Garcíę Pimientę. W zespole rezerw Peña nie zdążył jednak zadebiutować.

Przypomnijmy, że kilka dni temu kontuzji doznał Moussa Wague, który nie będzie mógł grać przez miesiąc. Problemy zdrowotne ma również Guillem Jaime, a Mateu Moreya czeka półroczna przerwa w występach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najgorsze co może być, kontuzje młodych piłkarzy, które wstrzymują ich rozwój i możliwość walki o awans do pierwszej drużyny
« Powrót do wszystkich komentarzy