Jeden z meczów LaLigi w tym sezonie może zostać rozegrany w Stanach Zjednoczonych

Grzegorz Zioło

16 sierpnia 2018, 13:11

LaLiga.es/El Pais

101 komentarzy
  • LaLiga i międzynarodowa firma Relevent zawarły porozumienie na 15 lat w sprawie promocji hiszpańskiej piłki nożnej w Ameryce Północnej
  • W ramach umowy jeden z meczów ligowych tego sezonu może zostać rozegrany w Stanach Zjednoczonych
  • Współpraca będzie obejmować szkolenie młodych piłkarzy oraz trenerów, promocję hiszpańskiego futbolu i organizację meczów na kontynencie amerykańskim

LaLiga i Relevent, międzynarodowa firma zajmująca się mediami, sportem i rozrywką, zawarły dziś umowę na 15 lat, mającą na celu promocję piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ramach tego porozumienia LaLiga przewiduje, że jeden mecz ligowy zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych i będzie pierwszym spotkaniem ligi hiszpańskiej, które odbędzie się poza Europą. El País twierdzi, że może to mieć miejsce już w tym sezonie i będzie to jeden z meczów z udziałem Realu Madryt lub FC Barcelony.

Niedawno powstała LaLiga North América skupi się na promowaniu kultury piłkarskiej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dzięki działaniom LaLigi, najważniejszej ligi piłkarskiej na świecie, skupiającej najlepsze kluby i zawodników o międzynarodowej renomie. Ameryka Północna będzie mogła cieszyć się niezrównaną kulturą hiszpańskiego futbolu, znanego ze swojej pasji, mocy, historii, talentu i kreatywności.

To porozumienie stanowi punkt zwrotny dla piłki nożnej, najpopularniejszego sportu na świecie pod względem liczby sportowców i kibiców, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Umowa zostaje ogłoszona po sukcesie Mistrzostw Świata FIFA 2018, w których wzięli udział gracze wszystkich klubów hiszpańskiej Primera División, i z widokiem na mundial w 2026 roku, który zostanie rozegrany w Ameryce Północnej.

LaLiga North América będzie wyłącznym przedstawicielem LaLigi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez cały okres trwania umowy. Ten sojusz pozwoli zwiększyć popularność LaLigi w tych krajach poprzez działalność taką jak zakładanie szkółek dla dzieci, szkolenie trenerów młodzieżowej piłki nożnej, porozumienia marketingowe, działania marek dla konsumentów, mecze pokazowe oraz plany rozegrania oficjalnego meczu LaLigi Santander w Stanach Zjednoczonych.

– To wyjątkowe wspólne przedsięwzięcie jest kolejnym wielkim krokiem w kierunku wzrostu popularności piłki nożnej w Ameryce Północnej – skomentował Stephen Ross, prezes i właściciel firmy Relevent. – Ta unikatowa relacja stworzy nowe szanse dla milionów kibiców piłkarskich w Ameryce Północnej, żeby mogli doświadczyć najbardziej pasjonującego i emocjonującego futbolu na najwyższym światowym poziomie.

– Angażujemy się w umacnianie pasji do piłki nożnej na całym świecie. To rewolucyjne porozumienie niewątpliwie da ważny impuls popularności tego wspaniałego sportu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Relevent wypełnił stadiony w całym kraju podczas International Champions Cup. Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z tą firmą we wspólnej misji, jaką jest promowanie piłki nożnej w Ameryce Północnej – dodał prezes LaLigi Javier Tebas.

Dyrektorem generalnym LaLiga North América z siedzibą w Nowym Jorku jest Boris Gartner, działacz medialny o dużym doświadczeniu na rynku hiszpańskim i latynoamerykańskim w Stanach Zjednoczonych oraz były dyrektor strategiczny i operacyjny Televisa w Meksyku. Wcześniej był też członkiem zarządu Univisión w USA. Wspólne przedsięwzięcie będzie dysponować zespołem, który poświęci się rozwojowi marki i pozyskaniu nowych możliwości reklamowych. Wiceprezesem zespołu pod przewodnictwem Gartnera będzie Nicolas García Hemme, który wcześniej pracował nad międzynarodowym rozwojem LaLigi w Madrycie. Oprócz umacniania sportu na rynku amerykańskim i kanadyjskim LaLiga North América pobudzi też wzrost i możliwości LaLigi i jej klubów na tym rynku.

– To porozumienie pokazuje wizję teraźniejszości i przyszłości, w której LaLiga jest najlepszą piłkarską ligą na świecie – stwierdził dyrektor generalny Relevant Danny Sillman, który negocjował porozumienie bezpośrednio z LaLigą. – Długa, wspaniała tradycja i wyjątkowa międzynarodowa reputacja LaLigi, połączona z doświadczeniem Relevent na tym rynku, zapewni wzrost popularności piłki nożnej i globalnej marki LaLigi w Ameryce Północnej.

– Porozumienie z Relevent i stworzenie LaLiga North América to wielki hit naszej strategii międzynarodowej ekspansji – powiedział dyrektor ds. międzynarodowego rozwoju LaLigi Óscar Mayo, który przewodził negocjacjom po stronie LaLigi. – Ta umowa gwarantuje nie tylko wspaniałą przyszłość dla piłki nożnej w Ameryce Północnej, ale też dla LaLigi i naszych klubów.

Radę nadzorczą LaLiga North América będą tworzyć prezes Relevent Stephen Ross, dyrektor generalny Relevent Daniel Sillman, dyrektor generalny LaLiga North América Boris Gartner, prezes LaLigi Javier Tebas oraz dyrektor ds. międzynarodowego rozwoju LaLigi Óscar Mayo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta jeszcze troche to Mistrzostwa Świata będą w grudniu...
Oh wait!!!!

@kakusus: XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 odbędą się w Katarze w 2022 roku. Będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju islamskim.

Otwarcie : 21 listopada 2022
Zamknięcie (finał) : 18 grudnia 2022

@mart: chyba nie zrozumiałeś...

@Man_Fan_United: Niby czego? Tak samo, może Ty mnie nie zrozumiałeś... co przypomnieć nie można? Lubisz się czepiać czy kolegów szukasz? Już wiem to pierwsze wystarczy przeczytać ostatnie twoje wiadomości... stfu

@mart: Jak widać to ty nie zrozumiałeś ironii kolegi @kakusus :) chcesz pluć na kogoś to leć na fioletową, będziesz tam pasować :p

@mart: Heh no inteligencja to nie grzeszysz. Won synku

@Kuczek: Panowie to miał być taki ironiczny żart a wy drzecie koty. Dajcie sobie po razie nazgode bo sezon rusza. Posłuchajcie starszego kolegi.
Spokój ma być.

@mart: aha...coś tu komuś nie pykło i drugi raz...
« Powrót do wszystkich komentarzy