Josep Maria Bartomeu: Chcę, by ten sezon przeszedł do historii

Julia Cicha

15 sierpnia 2018, 15:30

Marca

15 komentarzy

Josep Maria Bartomeu wystąpił przed członkami peñas zgromadzonymi na 39. Światowym Kongresie Peñas FC Barcelony. Prezydent klubu podsumował miniony sezon oraz wypowiedział się na temat kolejnej kampanii.

Bilans: Do nowego sezonu podchodzimy z radością, przed nami wiele wyzwań. Wierzymy, że będziemy dalej się cieszyć. Najpierw trzeba docenić to, co zrobiliśmy w minionej kampanii. Zdobyliśmy dublet, siódme mistrzostwo Hiszpanii w ciągu dziesięciu lat, wszystkie Puchary Króla i Królowej, co nigdy się nie wydarzyło. Wszystkie sekcje klubu zdobyły 19 tytułów, młodzi zawodnicy triumfowali w UEFA Youth League. Oznacza to, że zmierzamy w dobrym kierunku, ale nie możemy się tym zadowolić. Chcemy doskonałej gry i wyników.

Iniesta: Zakończył swoją piłkarską karierę w Barcelonie, ale wróci w innej roli, rozmawialiśmy już o tym. Cały piłkarski świat podziwia Iniestę i docenia jego osiągnięcia.

Sprzedaż piłkarzy: Wszyscy sprzedani zawodnicy bardzo nam pomogli w ostatnich latach.

Nowy sezon: Musimy aspirować do wygrania wszystkiego – do wszystkich finałów zakończonych zwycięstwem. Rozpoczęliśmy od Superpucharu, zasłużyliśmy na ten triumf, choć rywale byli bardziej ograni. Messi został graczem z największą liczbą trofeów w Barcelonie.

Kapitanowie: Wszyscy wychowali się w La Masii, należy to podkreślić.

Skład: Jesteśmy w trakcie kompletowania świetnego składu doświadczonych piłkarzy zarówno ze szkółki, jak i z zewnątrz. Pomogą nam oni w osiągnięciu sukcesu. Pozyskaliśmy młodych zawodników takich jak Lenglet, Arthur i Malcom. Chcę podkreślić transfer Vidala, który jest doświadczonym graczem z charakterem i zrównoważy zespół. Warto wspomnieć również młodych, np. Aleñę, który trafi do pierwszej drużyny. Miranda, Riqui Puig czy Abel Ruiz też zaczynają się wyróżniać. Jestem pewny, że dzięki naszemu szkoleniu szybko trafią do pierwszego zespołu. Nie zrezygnujemy ze stylu oraz z wychowanków. To część tego klubu. La Masia działa, a jeśli ktoś w to wątpi, zapraszam do Ciutat Esportiva i na stadion. Większość graczy, którzy wygrali UEFA Youth League, wciąż jest z nami.

Valverde: Wspieram go. Ma jasne pomysły, dobrze zarządza grupą, co pokazał już w minionym sezonie. Cieszę się i uważam, że przed nami bardzo dobra przyszłość.

Transfery: Okienko zamyka się 31 sierpnia i będziemy uważni. Jesteśmy zadowoleni z naszych ruchów, dziękujemy za pracę Grau, Segurze, Abidalowi i Planesowi. Mają nasze wsparcie, by robili to, co muszą, dla dobra drużyny.

Amerykańskie tournée: Pierwszy raz pojechała z nami drużyna kobieca, to było świetne doświadczenie. Wiemy, że między zespołami są duże różnice, ale naszym celem jest oczywiście wygrana w kobiecej Lidze Mistrzów. Dlaczego nie? Podpisaliśmy kontrakt sponsorski, dbanie o żeński zespół jest częścią naszego planu strategicznego.

Espai Barca: Mam nadzieję, że na kolejnym kongresie będziecie mogli obejrzeć stadion im. Johana Cruyffa. Zobaczycie, że żeński zespół Barcelony, Barça B oraz juvenil rozwijają się.

Cele: Ponownie mierzymy w wygranie wszystkich trofeów we wszystkich sekcjach. Co roku zaczynamy sezon z radością i nadzieją na sukces. Chcę, by ten sezon był historyczny. Zaczęliśmy od zwycięstwa i liczę, że dobrze skończymy tę kampanię.

Fot. Roderic Alves / CC BY-SA 4.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

A ja bym chciał żebyś i Ty już przeszedł do historii.

Każdy sezon przechodzi do historii, ale nie musi w tym pozytywnym świetle. Liczymy, że będzie w tym pozytywnym świetle bardzo dobrego okienka transferowego.

Okienko się jeszcze nie skończyło, ale naprawdę doceniam fakt, że Barcelona przestała być pośmiewiskiem jeśli chodzi o transfery, czasy gdzie oddawaliśmy piłkarzy, często za 1/2 kwoty na realia rynku chyba na dobre się kończą. Tutaj udaje nam się ściągać perspektywistycznych piłkarzy, jak i sprzedać tych niepotrzebnych(a nie wypożyczać). Obecnie nie mogę doczekać się kolejnych okienek, a sam bardziej wierzę w świetlaną przyszłość Barcy po zakończeniu gry najlepszego w historii zawodnika.

Ronaldinho,Xavi i Iniesta niech szukają talentów i trenują Barcelonę B

Pomimo że nie ma już z nami Iniesty to uważam że kadrę mamy dużo mocniejszą niż w poprzednim sezonie, mam nadzieję że uda nam się powtórzyć w tym sezonie osiągnięcie Lucho czy Guardioli z swoich pierwszych sezonów :)

Może za niedługo zobaczymy Xaviego w roli trenera i Andresa jako jego asystenta? Piękne by to było.