Sevilla grozi Barcelonie donosem w razie wystawienia czterech graczy spoza Unii Europejskiej

Grzegorz Zioło

12 sierpnia 2018, 09:15

Mundo Deportivo/Twitter

74 komentarze

Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) ogłosiła wczoraj, że w meczu o Superpuchar Hiszpanii nie będzie obowiązywał limit piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Zdziwiona taką decyzją jest Sevilla, która zagroziła, że jeśli Barcelona wystawi do gry więcej niż trzech zawodników bez unijnego paszportu, złoży reklamację w tej sprawie.

Na Twitterze klubu z Andaluzji pojawił się komunikat o następującej treści: "Dział prawny Sevilli bada tę sprawę i jeśli FC Barcelona wystawi do gry więcej niż trzech zawodników spoza Unii Europejskiej, klub złoży odpowiednią reklamację z powodu możliwego nieuprawnionego składu. Sevilla jest zdziwiona komunikatem RFEF wydanym na 24 godziny przed rozpoczęciem meczu. Mówi on o tym, że można zgłosić dowolną liczbę graczy spoza Unii, chociaż w ostatnim okólniku na sezon 2018/19 RFEF stwierdziła jasno, że w kadrze może być trzech takich zawodników, bez wyjątków w którychkolwiek rozgrywkach".

Jeszcze przed kilkoma dniami Barça miała sześciu piłkarzy bez unijnego paszportu, ale Yerry Mina odszedł do Evertonu, a Marlon nie otrzymał numeru na jutrzejszy mecz. Stoper uda się do Maroka, ale najprawdopodobniej nie zagra. Wobec tego w kadrze zostało czterech zawodników spoza wspólnoty: Philippe Coutinho, Malcom, Arthur i Arturo Vidal. Klub otrzymał jednak zgodę od odpowiednich organów, żeby Coutinho był traktowany jako piłkarz z unijnym paszportem, ponieważ złożył wszystkie stosowne dokumenty. Żona pomocnika jest Portugalką, dlatego on sam również może ubiegać się o paszport tego kraju, i chociaż jeszcze go nie otrzymał, według hiszpańskiej federacji ma już odpowiedni status. Mimo wszystko trudno przypuszczać, żeby cała czwórka wystąpiła w tym meczu, ponieważ Coutinho wznowił treningi zaledwie tydzień temu, a Arturo Vidal jest po kontuzji. Arthur i Malcom z dużym prawdopodobieństwem otrzymają dzisiaj szansę od Ernesto Valverde.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

RFEF (czyli taki PZPN) ustalił, że mogą grać wszyscy obcokrajowcy. Sevilla zaś nie idzie ze skargą do niego, lecz do Barcelony?
Taka analogiczna sytuacja rodzinna: tata ustalił, że wszyscy muszą spać o godzinie 10.00 wieczór.
Tymczasem jeden z jego synków podchodzi do drugiego i grozi, że jak faktycznie ten drugi będzie chciał o 10tej spać, to się poskarży babci albo dziadkowi.

Dziecinada.

I gdzie ten donos będzie? Do sądu w marokańskim Tangerze? Powodzenia w rozprawie życzę.

Ernesto Valverde sam byl zaskoczony decyzja RFEF i kadre a tym samym sklad mial poukladany pod 3 bez paszportu. Niech zluzuja majty sevilczycy .

mi się wydaje, że ten komunikat rfef o nieobowiązywaniu limitu graczy spoza UE to taka podpucha na Barcę. niby też nieprofesjonalne rozgrywki, ale jak zauważył th@les S. Roberto zagrać nie może. takie cyrki tylko w Hiszpanii

Muszą się zabezpieczyć i przygotować przed porażką ;P To jedyny sposób na powstrzymanie Barcy :)

Ktoś wie czemu Vidal nie ma paszportu europejskiego? Przeciesz dobrych pare lat spędził w Niemczech?

Żałosna jest ta ostatnimi czasy moda na składanie doniesień na inne kluby... Pewnie sobie szykuja juz alternatywny sposob na "wygranie" SPH...

Przecież Filip ma już oficjalnie portugalski paszport czy się mylę?

Gdyby coś takiego działo się w drugą stronę, to mielibyscie pretensje. To nie jest normalne, że zrobili 1 mecz bo Barca tak chciała (mimo że Sevilla była przeciwna) i teraz nieograniczony limit piłkarzy spoza UE, bo w Barcy jest 4 takich zawodników. Gdyby Real był aktualnie w sytuacji Barcy to byście jechali na federację, że pod nich ustawione

Najwięcej problemów, wniosków i zażaleń odnośnie tego Superpucharu ma drużyna, która jest w nim dzięki jakże wspaniałemu osiągnięciu - przegraniu z kretesem finału CdR. Niechże oni poprostu zagrają ten mecz a nie robią problemów na każdym kroku.

Oni już przed meczem wiedzą, że dostaną lanie, dlatego "tonący się brzytwy chwyta"
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.5.

Coutinho ma już status zawodnika z UE więc pozostała trójka może grać a Sevilla może składać se wnioski nawet do papieża.

Sevilla Ty konfidencie.

Czyli już wiadomo że oni sojusznikiem Barcy nie są i nie będą. Wzięli obrońcę za pół darmo i jeszcze pomogli się pozbyć zawodnika którego Barca nie chciała.

Przecież Cou już oficjalnie ma Portugalski paszport, problem może się jedynie pojawić kiedy zagra cała 3 tegorocznych nabytków i Marlon.

Konfitury...

Straszliwa pajacerka. Lubię Sevillę, ale ich zachowania w stosunku do Barcelony ostatnio są poniżej poziomu krytyki, nie wspominając o fair play.

Trochę nie kumam tego przepisu.Niby rozgrywki "nieprofesjonalne",nie ma limitu zawodników spoza Unii ale Roberto za kartki z profesjonalnych rozgrywek ligowych jednak pauzuje.

Ta Sevilla jest jakaś mocno rąbnięta. Pierwsze robi problemy z organizacją SPH w formie jednego meczu a teraz będzie chciała donosić skargi o walkower przez graczy z poza UE. Mam nadzieję, że skopiemy jej dziś dupę.

Ale ta Sevilla ma ból du*y. Wiecznie jakiś problem do Barcy, aby tylko uprzykrzyc życie. Mam nadzieje, że dziś wieczorem Barcelona ich solidnie wyjaśni

Dalej ich chyba boli manita w Pucharze Króla. No cóż, cry is free

Mecz się jeszcze nie zaczął a Sevilla już trzęsie portkami. Mam nadzieję , że dzisiaj wieczorem zamkniemy im usta.

Liczę na Arthur ze wyjdzie w 1 składzie ! Niech chłopak się wypali bo ma potencjał !

Pozwolę sobie skomentować ten post używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwartą litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D", celem wyrażenia mojego rozbawienia treścią, z którą się właśnie zapoznałem.

będzie można gdzieś na internecie obejrzeć mecz ?

Niedawno czytałem tutaj, że Coutinho ma już paszport. Ta hiszpańska prasa piszę ci chce.

W tej Hiszpanii to jaja większe niż w Polsce.

Żona Cou jest portugalką? A nie przypadkiem brazylijką, urodziła się i wychowała w tej samej dzielnicy co Cou?
konto usunięte

Oni to niech się cieszą że w ogóle mogą grać w tym pucharze a nie stawiają coraz to nowe warunki które są absurdalne.
Od następnego sezonu powinno być tak że w tym meczu gra zwycięzca ligi i zwycięzca pucharu a w przypadku gdy jedna drużyna zdobyła oba trofea nie rozgrywać meczu i przyznać ten puchar zdobywcy dubletu i po problemie.
Przegrani głosu nie mają a Sevilla zachowuje się tak jakby to ona zdobyła ten dublet a już zapomniała jak wydymaliśmy ich 5-0.

Wystawić wszystkich możliwych i rozbić ten śmieszny klubik. Co się z nim stało... Kiedyś można było się dogadać bez problemu.

Myślałem, że Coutinho otrzymał już paszport portugalski. Jak to wygląda w takim razie ?