Sevilla grozi Barcelonie donosem w razie wystawienia czterech graczy spoza Unii Europejskiej

Grzegorz Zioło

12 sierpnia 2018, 09:15

Mundo Deportivo/Twitter

74 komentarze

Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) ogłosiła wczoraj, że w meczu o Superpuchar Hiszpanii nie będzie obowiązywał limit piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Zdziwiona taką decyzją jest Sevilla, która zagroziła, że jeśli Barcelona wystawi do gry więcej niż trzech zawodników bez unijnego paszportu, złoży reklamację w tej sprawie.

Na Twitterze klubu z Andaluzji pojawił się komunikat o następującej treści: "Dział prawny Sevilli bada tę sprawę i jeśli FC Barcelona wystawi do gry więcej niż trzech zawodników spoza Unii Europejskiej, klub złoży odpowiednią reklamację z powodu możliwego nieuprawnionego składu. Sevilla jest zdziwiona komunikatem RFEF wydanym na 24 godziny przed rozpoczęciem meczu. Mówi on o tym, że można zgłosić dowolną liczbę graczy spoza Unii, chociaż w ostatnim okólniku na sezon 2018/19 RFEF stwierdziła jasno, że w kadrze może być trzech takich zawodników, bez wyjątków w którychkolwiek rozgrywkach".

Jeszcze przed kilkoma dniami Barça miała sześciu piłkarzy bez unijnego paszportu, ale Yerry Mina odszedł do Evertonu, a Marlon nie otrzymał numeru na jutrzejszy mecz. Stoper uda się do Maroka, ale najprawdopodobniej nie zagra. Wobec tego w kadrze zostało czterech zawodników spoza wspólnoty: Philippe Coutinho, Malcom, Arthur i Arturo Vidal. Klub otrzymał jednak zgodę od odpowiednich organów, żeby Coutinho był traktowany jako piłkarz z unijnym paszportem, ponieważ złożył wszystkie stosowne dokumenty. Żona pomocnika jest Portugalką, dlatego on sam również może ubiegać się o paszport tego kraju, i chociaż jeszcze go nie otrzymał, według hiszpańskiej federacji ma już odpowiedni status. Mimo wszystko trudno przypuszczać, żeby cała czwórka wystąpiła w tym meczu, ponieważ Coutinho wznowił treningi zaledwie tydzień temu, a Arturo Vidal jest po kontuzji. Arthur i Malcom z dużym prawdopodobieństwem otrzymają dzisiaj szansę od Ernesto Valverde.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trochę nie kumam tego przepisu.Niby rozgrywki "nieprofesjonalne",nie ma limitu zawodników spoza Unii ale Roberto za kartki z profesjonalnych rozgrywek ligowych jednak pauzuje.

@th@les: To jest właśnie skala absurdu hiszpańskiej piłki.
« Powrót do wszystkich komentarzy