Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Philippe Coutinho z nominacją za najlepszy sportowy moment miesiąca w plebiscycie Laureus

 9 sierpnia 2018, 21:00

 Ela Rudnicka

Źródło: Sport, Twitter

 23 komentarze

Wallace to chłopiec, który obecnie mieszka w Vila Cruzeiro, jednej z faweli Rio de Janeiro. Jego największym marzeniem jest zostanie piłkarzem i sprawienie, żeby jego rodzina nie musiała już dłużej żyć w biedzie.

O chłopcu usłyszało wiele ludzi po tym, jak światło dziennie ujrzało zdjęcie z meczu Brazylia-Kostaryka autorstwa fotografa Bruno Itana. Na fotografii Wallace ma na sobie żółtą koszulkę, na której flamastrem napisał “Coutinho” oraz numer, z którym podczas mundialu występował zawodnik.

Zdjęcie dotarło do samego zawodnika, który obiecał wysłać chłopcu oficjalny strój reprezentacji. Co więcej, zapewnił, że odwiedzi Wallace’a oraz jego rodzinę, a danego słowa dotrzymał.

Pozostałe historie nominowane w plebiscycie za sierpień to opowieść Scotta Doolana, 28-latka z paraplegią, który zdobył Mount Everest, wiadomość Neymara skierowana do Meksykanina Gilberto Martíneza, który w wypadku stracił rodzinę, oraz historia Yuki Kawauchiego, biegacza amatora, któremu sensacyjnie udało się wygrać bostoński maraton. Internauci na ulubiony sportowy moment mogą głosować na stronie mylaureus.com. Zwycięzca ogłoszony zostanie podczas gali rozdania Nagród Laureus 2019.

Udostępnij:

Komentarze (23)

Gorące tematy