Philippe Coutinho z nominacją za najlepszy sportowy moment miesiąca w plebiscycie Laureus

Ela Rudnicka

9 sierpnia 2018, 21:00

Sport, Twitter

23 komentarze

Wallace to chłopiec, który obecnie mieszka w Vila Cruzeiro, jednej z faweli Rio de Janeiro. Jego największym marzeniem jest zostanie piłkarzem i sprawienie, żeby jego rodzina nie musiała już dłużej żyć w biedzie.

O chłopcu usłyszało wiele ludzi po tym, jak światło dziennie ujrzało zdjęcie z meczu Brazylia-Kostaryka autorstwa fotografa Bruno Itana. Na fotografii Wallace ma na sobie żółtą koszulkę, na której flamastrem napisał “Coutinho” oraz numer, z którym podczas mundialu występował zawodnik.

Zdjęcie dotarło do samego zawodnika, który obiecał wysłać chłopcu oficjalny strój reprezentacji. Co więcej, zapewnił, że odwiedzi Wallace’a oraz jego rodzinę, a danego słowa dotrzymał.

Pozostałe historie nominowane w plebiscycie za sierpień to opowieść Scotta Doolana, 28-latka z paraplegią, który zdobył Mount Everest, wiadomość Neymara skierowana do Meksykanina Gilberto Martíneza, który w wypadku stracił rodzinę, oraz historia Yuki Kawauchiego, biegacza amatora, któremu sensacyjnie udało się wygrać bostoński maraton. Internauci na ulubiony sportowy moment mogą głosować na stronie mylaureus.com. Zwycięzca ogłoszony zostanie podczas gali rozdania Nagród Laureus 2019.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ronaldo mógłby opowiedzieć o tym jak to nie mógł sobie sam uczesać włosów .

Co jak co, ale najbardziej ujęła mnie historia Doolana. Będąc sparaliżowany zdobyć najwyższy szczyt świata....Szacun!

Też dorzuciłem swoją cegiełkę na Cou, jak na razie mamy 36,7%, Neymar 54,9% na prowadzeniu.

Ok. Poleciał właśnie głos na Cou :)