Oficjalnie: Yerry Mina i André Gomes w Evertonie [Aktualizacja 18:53]

Dariusz Maruszczak

9 sierpnia 2018, 13:38

Mundo Deportivo, Liverpool Echo

321 komentarzy

Jak donoszą hiszpańskie media, Yerry Mina i André Gomes mogą wkrótce zostać zawodnikami Evertonu. Według informacji Mundo Deportivo i RAC1 obaj piłkarze mają przechodzić właśnie testy medyczne w szpitalu w Barcelonie.

Zdaniem katalońskiego dziennika Yerry Mina do ostatniej chwili czekał na ofertę Manchesteru United, która jednak nie nadeszła. Piłkarz zdecydował się więc na grę w Evertonie. W trakcie rozmów The Toffees z Barceloną Anglicy poruszyli również kwestię wypożyczenia André Gomesa, a obecnie strony ustają szczegóły obu operacji.

Wszystko wskazuje więc na to, że dwójka piłkarzy Barcelony dołączy do Lucasa Digne’a w Evertonie. Kolumbijczyk miałby przenieść się na Goodison Park na zasadzie transferu definitywnego, a Gomes w ramach wypożyczenia.

Aktualizacja:

13:45 Rozgłośnia Catalunya Radio podaje, że Barcelona otrzyma za Yerry'ego Minę 35 milionów euro.

15:35 Według Gerarda Romero z RAC1 dyrektor wykonawczy Barcelony Oscar Grau prowadzi negocjacje z Evertonem w sprawie odejścia Yerry'ego Miny i André Gomesa. Agenci Kolumbijczyka dołączyli niedawno do rozmów.

16:33 Jak podaje kolumbijskie Radio Caracol, Jair Mina, czyli wujek środkowego obrońcy, poinformował, że Yerry jest już piłkarzem Evertonu. Kolumbijczyk ma kosztować The Toffees 32 miliony euro.

16:39 Tymczasem Marlon nie dołączy do Newcastle. Brazylijczyk nie uzyskał pozwolenia na pracę w Anglii.

16:49 Francuski dziennik L'Equipe donosi, że Everton stara się również o sprowadzenie Kurta Zoumy, środkowego obrońcy Chelsea.

17:06 Cadena SER: Everton zapłaci za Minę 30 milionów euro + 2 miliony zmiennych, a za wypożyczenie Gomesa 2,5 miliona euro. Angielski klub weźmie na siebie opłacanie wynagrodzenia Portugalczyka.

17:08 Albert Roge ze Sportu potwierdza, że Barcelona doszła do porozumienia z Evertonem w sprawie wypożyczenia André Gomesa za 2,5 miliona euro, a także sprzedaży Yerry'ego Miny za 30 milionów.

17:55 Barcelona oficjalnie potwierdziła sprzedaż Yerry'ego Miny. Kataloński klub otrzyma za środkowego obrońcę 30,25 miliona euro + 1,5 miliona zmiennych. Barça poinformowała również, że zawarła w umowie możliwość odkupienia Kolumbijczyka.

18:00 Barcelona potwierdziła wypożyczenie André Gomesa za 2,25 miliona euro i poinformowała, że Everton będzie opłacał kontrakt pomocnika.

18:53 Według dziennika Marca klauzula odkupienia Miny wynosi 60 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z Yerry'm bardzo duży błąd.

@NeyFan: A niby gdzie miał grać bez paszportu?

@William: Szkoda słów na takich ludzi, wypowiada sie ale nie ma wiedzy :P

@NeyFan: Jeśli sprawdzi się w Evertonie, jest opcja wykupu. Deal idealny wg mnie.

@NeyFan: czemu tak uważasz?

@Bogan: W Angli sie moze i sprawdzi ale w Hiszpani za szybka pilka dla niego.
« Powrót do wszystkich komentarzy